Kopaninský parník v divizi nabírá vodu. S Letohradem modročervení padli 0:2.

Datum a čas:28.05.2017 17:00  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:49. Kabourek (0:1), 63. Štěpán Jiří (0:2)
Sestava:Švarc - Flaks, Mikeš, Melničuk (K), Kolář (86. Levý) - Vik, Sýkora (77. Brabec), Shejbal (61. Čihák), Blažek (61. Tržický) - Honcharenko - Pospíšil (13. Urban). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Ehrenberger - Černohorský (68. Procházka), Macek, Kail, Čada (90. Slodičák), Tichý, Kabourek (84. Konečný), Krystl, Štěpán Petr, Šponar, Štěpán Jiří (K). Trenér: Jiří Valta.

Přední Kopanina - Pospíšil ze hřiště rovnou na operaci a kanonýr Urban vychytaný při pokutovém kopu. I tyto klíčové situace kromě jiných přispěly k porážce FCPK ve 27. kole Divize C doma na stadiónu U Drahušky s Letohradem 0:2. Domácí ve slátané sestavě dřeli, ale nebylo jim přáno. Letohrad byl ve vzájemném zápase i podruhé úspěšnější. Kopanina ztrácí na příčky znamenající záchranu čtyři body. Opticky složité, ale stále je ve hře devět bodů. Za týden Ostrá.

S Letohradem se hrálo nezvykle v neděli. Slunce pražilo a diváci postupně opustili výheň na tribuně a schovali se do stínu na opačnou stranu. Letohrad vyrazil na dlouhý výlet a přijel obhajovat svou pozici v klidném středu tabulky. Přední Kopanina potřebovala tři body.

Podzimní vzájemný zápas patřil borcům z Letohradu. Ti doma porazili Kopaňáky 2:0 (více o podzimním utkání zde). Stejným skóre nakonec skončila i jarní odveta, bohužel opět pro FK Letohrad.

Domácí dobře vstoupili do utkání, ale záhy bylo všechno jinak. Při absenci kanonýra Urbana (nedoléčené zranění) fanoušci vkládali naděje do Michala Pospíšila. Ten však už ve 13. minutě musel kvůli zranění ramene střídat a po vyšetření v nemocnici šel okamžitě na operační sál !!!

Místo Pospíšila nakonec šel na hřiště Urban a všichni zasvěcení trnuli každou minutou, kdy ho nedoléčené bolestivé zranění vrátí zpět na lavičku. Nakonec statečně vydržel celý zbytek zápasu.

Bohužel ani on nic nezměnil na faktu, že první půle skončila bez branek. Domácí jednička Jirka Švarc pochytal všechny pokusy hostů, na druhé straně stejně tak Ehrenberger. Ten nejprve dvakrát nejistě "vyplácl" míče z pod břevna na roh, ale pak ustál velkou šanci hlavičkujícího Blažka a Honcharenka mu před střelou zpacifikovali obránci. Nádherný průnik Urbana ze strany do šestnáctky okolo "vytesaných" obránců bohužel před brankou nenašel adresáta.

Skóre se měnilo záhy ve druhé půli. Při dlouhém nákopu prohrál hlavu kapitán Melničuk, pak se nadvakrát nechali přeskočit kapitánem Štěpánem Vik s Flaksem a Kabourek sám na Švarce zakončil bezpečně. Letohrad 1:0 !!!

Srovnat mohl na druhé straně Urban, bohužel čtrnáctý gól této sezóny v důležitém momentu nepřidal. Po faulu Kaila právě na Urbana byl nařízený pokutový kop, ale kopaninský šutér s ním naložil prachbídně a jeho slabou střelu Ehrenberger lapil!

Po hodině hry poslal domácí kouč Hebousse do hry čerstvé síly Čiháka s Tržickým. Bohužel druhý jmenovaný po dvou minutách na hřišti "namazal" ve vlastní šestnátce soupeři a kapitán Štěpán s nabídnutou šancičkou nepohrdnul. Střelou na zadní tyč překonal Švarce podruhé. Letohrad 2:0 !!!

Kopanina nerezignovala a v poslední půlhodině Letohrad zatlačila. Hostům však v tomto utkání svítila šťastná hvězda. Obránci dvakrát vyhlavičkovali z prázdné branky, reflex předvedl opakovaně i Ehrenberger. Kopanina podruhé v řadě doma neskórovala (naposledy Kolín) a dostala se seriózně do komplikované situace. Na pozice znamenající jistotu Divize i pro novou sezónu ztrácí tři kola před koncem čtyři body. Jak však říká klasik: je to kulaté :)

Příští zápas: Sportovní sdružení Ostrá vs FCPK (sobota, 3.6.2017 od 17:00)

Reklama: plánovací diáře a originální kalendáře na rok 2018 pro Vaší firmu. Využijte služeb našeho partnera Prescogroup (www.presco.cz). Získáte vynikající kvalitu a podpoříte spolupráci klubu FC Přední Kopanina se svými partnery.

Rozhodčí:Štěrba Martin - Nehasil Lukáš, Štěrba Václav
Delegát:Slavíček Leoš
Žluté karty:Štěpán Petr (Letohrad)