FK Dukla Praha - Sokol Královice   1 : 0

Titulek:Hubené vítězství favorita
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:14.03.2009 10:15
Poločas:0 : 0
 Praha (V úvodním utkání jarní části Pražského přeboru porazila rezerva Dukly Praha celek Sokol Královice 1:0, branku vstřelil Svatopluk Sýkora.

1. poločas

Rezerva Dukly nastoupila proti papírově slabšímu soupeři se šesti hráči z kádru A-mužstva, ale na jejím herním projevu to nebylo vůbec vidět. Její hru celý poločas provázela řada nepřesností, chyběl pohyb, vázla i souhra. Přestože domácí měli optickou převahu po celý poločas, k prvnímu zakončení a zároveň vážnějšímu ohrožení branky soupeře se dostali až v nastaveném čase 1. poločasu, kdy Kuntův volej bravurně vyrazil hostující brankář Kopecký na roh.

2. poločas

To, co se Dukle nepodařilo za celý první poločas, dokázala hned v první minutě druhého. Z 25 metrů napřáhl k tvrdé ráně Šiml, jinak pozorný Kopecký jeho střelu jen vyrazil a Sýkora se v dorážce nemýlil – 1:0. V té chvíli nikdo na Julisce netušil, že tento gól bude v tomto utkání poslední. Dukla dál útočila a v 55. minutě mohl po centru Macháčka zvýšit vedení domácích Honka, jeho střela však skončila těsně vedle levé Kopeckého tyče. Další šanci na vstřelení druhého gólu promarnil Šmíd, když si dobře naběhl na přesný rohový kop Šimla, jenže mu míč sklouzl po hlavě do zámezí. Hosté nadále dobře a organizovaně bránili a po ojedinělé útočné akci získali v 80. minutě výhodu trestného kopu z hranice velkého vápna. K míči se postavil M. Veselý a jeho přesná a dosti razantní střela orazítkovala břevno překvapeného brankáře Rady. To bylo však ze strany hostů vše, a tak nakonec Dukla uhájila v závěru své hubené vítězství.

Očima trenérů

Jak viděli utkání svých svěřenců oba trenéři, bývalí vynikající reprezentanti a hráči DUKLY a Sparty Praha?

Ivan Čabala (Sokol Královice): „Nepočítali jsme příliš s tím, že bychom na Julisce uspěli, protože jsme si byli vědomi kvality soupeře a navíc nám chyběl první brankář a řada hráčů nastoupila s nedoléčenými zraněními. Celý zápas jsme dobře bránili a o výsledku paradoxně rozhodla jediná vážnější chyba a nekoncentrovanost v úvodu druhého poločasu, což nás nakonec připravilo o bodový zisk. Přestože jsme prohráli, necítím zklamání.“

Jiří Němec (Dukla B): „Musím přiznat, že to pro nás byl těžký zápas. Královice mě překvapily dobrou organizací obrany a bylo velmi složité se vůbec dostat na dostřel jejich branky. Přesto si myslím, že za nasazení, bojovnost a vůli jsme si toto těsné vítězství nakonec zasloužili.“

Branka: 46. Sýkora. Rozhodčí: Šimšík – Stránský, Hlaváč. ŽK: 52. Veselý P., 90. Koranda (oba K)

Dukla B: Rada – Macháček, Kučera, Mück, Šmíd – Bittengel, Kulvajt (88. Vyhnal), Šiml, Kunt (81. Nový) – Honka (72. Moravec), Sýkora

Královice: Kopecký – Pozník (28. Hrazdíra), Hartman (86. Starý), Mervart, Koranda – Dušek, Michal, Veselý M., Veselý P. – Krejča, Čechák