Sokol Královice - SK Aritma Praha   2 : 0

Titulek:Královice poslaly Aritmu na dno tabulky
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:15.11.2008
Poločas:1 : 0
 V souboji dvou týmů ze spodních příček přeborové tabulky se hrálo o šest bodů a vítězně z něho nakonec vyšly domácí Královice po výhře 2:0. Aritma tak díky skore klesla na poslední místo tabulky za Vyšehrad.

Vlažný začátek narušila už čtvrtá minuta, kdy jeden z diváků vhodil do vápna hostí zapálenou dýmovnici a hra musela být na krátký okamžik přerušena. To, jakoby hosty nažhavilo k počáteční zvýšené aktivitě. V 9.minutě po centru Kratochvíla hlavičkoval Hřebíček jen do náruče gólmana. Pak musel P.Michal včasným vyběhnutím likvidovat šanci Kratochvíla a při dalším nájezdu hostů letěla Hřebíčkova střela mimo, ale dobíhající Kratochvíl ji ve skluzu málem usměrnil do sítě. Až pak se domácí probudili a v 16.minutě poprvé udeřili. Po hezké Randově přihrávce si ve vápně šikovně zpracoval míč Velčovský a technickou střelou k pravé tyči nedal Sedláčkovi žádnou šanci. O čtvrthodiny později se Velčovský znova blýskl skvělým únikem téměř z vlastní poloviny, ale nakonec stačil vybojovat jen roh. Ve 39.minutě mohl po dlouhém centru Pozníka zvyšovat Krejča, s jeho pohotovým volejem si však Sedláček poradil. V samotném závěru první půle mohli domácí z penalty, po faulu Chovance na pronikajícího Randu, přidat pojistku, jenže Sedláček střelu M.Veselého vystihl a míč bravurně vyrazil.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Domácí získali územní převahu, jen koncovka silně vázla. Zvláště rychlonohý Krejča exceloval v zahazování šancí. V 60.minutě po pěkném Randově vysunutí si to uháněl z půlky k bráně, ale vybíhajícího Sedláčka neprostřelil. Za dalších patnáct minut zachytil nepřesný odkop gólmana, znova se vřítil do vápna a znova neuspěl. Sedláček mu nohou střelu vyrazil. V 80.minutě po dalším Krejčově úniku dorážel Randa v čisté ložence vedle. Tyto neproměněné šance mohl o dvě minuty později potrestat na druhé straně Jarský, když se dostal s míčem až na roh šestnáctky, jenže ukvapeně pálil prudce nad. Domácí si pak oddechli až v poslední minutě, když Krejča ve vápně přihrál dobře postavenému Randovi a ten krásným lobem pečetil druhou výhru Královic.

Tomáš Kubr (Aritma): V naší situaci je každý bod dobrý. V Královicích je horká půda, to všichni víme. Královice dnes zvolily tu nejlepší taktiku, jakou mohly. Věděli jsme o nakopávaných dlouhých balónech dopředu. My chtěli hrát něco podobného. Chybí nám kvalita hráčů a pak to tak vypadá. Měli jsme nějaké náznaky šancí. Začátek jsme měli dobrý, pak jsme dostali gól, což nás trochu srazilo. Pak jsme se dostali do hry a přišla penalta, naprosto zbytečná. Naštěstí ji neproměnili. Druhou půli jsme si řekli, co budeme hrát, ale kluci to takticky nedodrželi. Jindrák je pracovně mimo, kapitán Beran chyběl. Přijeli jsme sem oslabeni. Kvalita hráčů chybí, je to bída.

Tomáš Michal (Královice): Věděli jsme, že hrajeme o šest bodů. Jsme v situaci, že nemůžeme koukat na to, zda hrajeme s týmem ze spodu, nebo ze středu. Jsme v situaci, že chceme vyhrávat stále. Začátek byl vlažný, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Měli jsme spoustu šancí, zejména ve druhé půli. Nakonec jsme ten druhý uklidňující gól dali a to je důležité. Soupeř skoro žádné šance neměl, pouze nějaké náznaky.

Královice - Aritma 2:0 (1:0)

Branky: 16. Velčovský, 90. Randa ŽK: Krejča (Královice) Rozhodčí: Kubíček - Šimšík, Nikl Diváků: 60

Královice: P. Michal - Pozník, Šimáček, M. Veselý, P. Veselý - Bobek, Randa, T. Michal, Švarc (90.+2. Štuller) - Krejča, Velčovský (71. Luňák). Trenér Tomáš Michal.

Aritma: Sedláček - Chovanec, Brabec, Adamec (77. Lacina), O. Vacek (85. Weiss) - Pánek, Kaiseršot, Jarský, D. Vacek - Kratochvíl ( 66. Lukeš), Hřebíček. Trenér Tomáš Kubr.

15.11.2008 - Václav Kozel (foto: Pavel Slavíček)