Sokol Královice - SK Čechie Uhříněves   0 : 2

Titulek:Výprodej bodů v Královicích pokračuje
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:18.10.2008 15:30
Poločas:0 : 0
 Ani v pátém zápase na vlastním pažitu se v derby se sousední Uhříněvsí nepodařilo domácím zvítězit a jejich situace na samém dně tabulky začíná bít na poplach. Po bezbrankovém poločase rozhodly dvě bleskové akce hostů a domácím zbyly jen oči pro pláč.

Přitom už v 1.minutě mohli svého soupeře dostat do kolen, ale hlavička P. Veselého po centru Hrazdíry jen těsně minula pravou tyč Jeřábkovy brány. Pak to zdálky zkoušel Šimáček, avšak na Jeřábkovi nevyzrál. Hosté se k prvnímu ohrožení dostali až po patnácti minutách zásluhou hezkého Jančaříkova uvolnění, jenže P. Michal si s jeho střelou poradil. S přibývajícím časem začali přebírat iniciativu domácí, chybělo jim však přesnější zakončení. Střely Luňáka, P.Veselého ani přímý kop Randy se mezi tyče nevešly. Hosté po většinu času vyčkávali a do velkého útočení se nehrnuli. Až ve 38.minutě se na levé straně rychlonohý Sarichev šikovně protáhl kolem Hrazdíry a z růžku malého vápna domácí bránu prudce přestřelil. Těsně před pauzou mohli domácí znova udeřit, ale nestalo se tak. Bobek těsně u půlky vypíchl míč váhajícímu Sedláčkovi, po krátkém sprintu narazil do běhu P. Veselému, jenže ten z hranice šestnáctky pálil vedle.

Hned po změně stran se dostal do gólové šance Sarichev, ale z úhlu bránu prudce přestřelil. Na druhé straně kryl Jeřábek tečovanou střelu Krejči. Skóre se začalo měnit v 54.minutě. To obránce Kosina vysunul parádním pasem Saricheva, který proběhl rozhozenou domácí obranou a levačkou z hranice vápna prostřelil P. Michala. O sedm minut později pak mohl být hodně rád domácí Randa, že si jeho zákrok na Běhounka nikdo z arbitrů nevšiml, jinak by domácí s jistotou dohrávali poslední půlhodinu v oslabení. Jinak ale Randa v tom dobrém slova smyslu řádil dál. V 65.minutě po jeho rohu letěla hlavička Korandy prudce pod břevno a Jeřábek na čáře čaroval. Pak po narážečce s Randou pálil těsně vedle P. Veselý. Domácí měli chvílemi až drtivou převahu, jenže vyrovnávací gól stále nepřicházel. Naopak v 75.minutě po ojedinělém útoku hostů a rohu Maříka dorážel nabíhající Plášek z malého vápna těsně nad. Za další čtyři minuty zase bylo rušno před Jeřábkovou bránou, když po Randově rohu se dostal k odraženému míči P. Veselý a jeho dělovku odvrátil König hlavou těsně nad břevno. V 85.minutě už Krejča málem zvedal ruce, ale míč z jeho kopačky těsně minul vzdálenější tyč hostující brány. Za další tři minuty pak nechali hosté vypít kalich hořkosti domácím až do dna. Vše začal střídající Znamenáček, který se u postranní čáry šikovně zbavil dotírajícího Hrazdíry, zatáhl balón až k vápnu, tam milimetrově předložil Maříkovi, který pohodlně pečetil výhru hostů. Domácí tak na svou první podzimní výhru musejí dále čekat a to už je odehráno plných devět kol.

Petr Königsmark (Uhříněves): Určitě jsem dnes spokojený, protože jsme vyhráli na hřišti soupeře 2 : 0 a navíc to bylo ještě v takovém derby. Podařilo se nám hrát na nulu, nedostali jsme gól, výborně zachytal brankář, musím ho pochválit , opravdu dnes podržel mužstvo. To byl základní kámen úspěchu. Kluci dnes bojovali, takže jsem spokojený a moc jim za předvedený výkon děkuji.

Tomáš Michal (Královice): Šance ke vstřelení branky jsme měli jak v prvním poločase, tak ve druhém. Pak neuhlídáme jednu situaci a dostaneme na 0:1. Pak jsme to otevřeli a druhý gól už nehodnotím, protože jsme se snažili to zvrátit a bylo to otevřené. Máme i nadále jen tři body, chceme pracovat a budeme dál pracovat. Kluci jsou namotivovaní, musí to přijít.

Královice - Uhříněves 0:2 (0:0)

Branky: 54. Sarichev, 88. Mařík ŽK: P. Veselý - Plášek, Rožánek, Běhounek Rozhodčí: Šimšík - Nykl, Berka Diváků: 60

Královice: P.Michal - Hrazdíra, Koranda (82. Pozník), T.Michal, Švarc - Bobek, Šimáček, Randa, Luňák (46. Štuller) - P. Veselý, Krejča. Trenér Tomáš Michal.

Uhříněves: Jeřábek - Kosina, König, Horáček, Sedláček - Běhounek, Kasal (46. Mařík), Plášek, Jančařík - Rožánek (90. Roman), Sarichev (77. Znamenáček). Trenér Petr Königsmark.