Sokol Královice - FK Dukla Praha   0 : 0

Titulek:V Královicích se historie opakovala
Mužstvo:FCPK
Datum a čas:23.08.2008 17:00
Poločas:0 : 0
 Královice si v úvodním souboji s rezervou Dukly přesně zopakovaly loňskou bezbrankovou remízu a stejně jako před rokem u toho byl jako hlavní arbitr M.Rod. Od úvodních minut se hrál rychlý pohledný fotbal, kterému nechybělo nasazení ani potřebná tvrdost.

Hosté se představili jako vyspělý technický tým, domácí zase zvýšenou bojovností drželi se soupeřem krok. Jejich obranu s přehledem dirigoval hrající trenér a kapitán v jedné osobě Tomáš Michal a v bráně se skvělými zákroky prezentoval jeho bratr Petr, který své mužstvo několikrát doslova podržel. Už v 8.minutě kryl prudkou přízemní střelu Šafra. O chvíli později se zase na druhé straně objevil před hostujícím Ramsem rychlonohý Velčovský, ale gólman si s jeho střelou poradil. Ve 22.min. pak znova Rams včasným vyběhnutím a faulem těsně před šestnáctkou zastavil nadějnou akci domácího P. Veselého, který se už vyhýbal vybíhajícímu gólmanovi a zívala před ním prázdná brána. Útoky se střídaly na jedné i druhé straně. Ve 31.minutě zase domácí gólman vyběhl daleko do pole a pohotovou hlavičkou odvracel dlouhý centr Bergera těsně před dobíhajícím Sýkorou. O dvě minuty později pak odvážným skokem sebral míč přímo z kopačky Bergera, který se už připravoval ke střele. Když se pak v závěru poločasu nevešel mezi tyče přímý kop Šafra, šla obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Hned po změně stran po parádní přihrávce T. Michala se podařilo Erbenovi propasírovat míč za Ramsova záda, jenže pro odmávnutý ofsajd nebyla branka uznána. Ve 49.minutě opět T .Michal vysunul ideálně do uličky Velčovského, ten však z několika málo metrů pravou tyč těsně minul. Za dalších šest minut mohl na druhé straně rozhodnout Sýkora, když se sám objevil před P. Michalem, ale domácí gólman mu nohou ránu vyrazil. Stejným způsobem pak zasahoval i v 64.minutě při pohotové střele Bergerově. O chvíli později pak v čisté ložence hlavičkoval Sdiri, ale P. Michal skvělou robinzonádou vytlačil balón na roh. Na druhé straně v 82.minutě Velčovský po samostatné akci vypálil do pravého horního růžku, ale Rams skvěle zasáhl. V závěru hosté stupňovali tlak, chtěli odvézt všechny body, ale domácí houževnatě bránili. Čtyři minuty před koncem po načechraném centru Sdiriho nabíhající Berger hlavou lehce přehazoval bránu. Už v nastaveném čase mohl pro hosty rozhodnout střídající Uhlíř, ale ze dvou kroků v jasné šanci P. Michala nepřekonal. Dělba bodů je nakonec pro oba týmy spravedlivá.

Jiří Němec (Dukla Praha B): Domácí celých devadesát minut bojovali, ten bod si zasloužili. My, když nedáme takové šance, ale musím na druhou stranu přihlédnout k tomu, že jejich gólman dnes předvedl famózní výkon. Samozřejmě, že jsme tady chtěli dnes vyhrát a začít sezónu vítězně, ale nedá se nic dělat. 0:0 je taky výsledek.

Tomáš Michal (Královice): Byl to těžký soupeř. Já jsem na to kluky připravoval. Zvládli to výborně od začátku, nezalekli se, hráli jsme aktivně, šancí bylo na obou stranách spousty. V druhé půli nás začali trochu přehrávat, ale většinu šancí měli po standardkách. Vynikajícím způsobem nám zachytal gólman a všichni hráči ze sebe vydali všechno. S bodem jsme po zápase spokojeni.

Královice - Dukla Praha B 0:0

ŽK: Koranda, Hrazdíra, Luňák - Rams. Mück, Sdiri

Královice: P. Michal - Koranda, M. Veselý, T. Michal, Valtr - Erben, Luňák (90. Starý), Hrazdíra (69. Pozník), Švarc - Velčovský (90. Bejšovec), P. Veselý. Trenér Tomáš Michal.

Dukla Praha B: Rams - Moravec, Kovář, Mück, Kunt - Šimonovský (61. Uhlíř), Šafr, Berger, Kozák - Sdiri, Sýkora (75. Bittengel). Trenér Jiří Němec.