FC Nebušice
4:3
[2:1]

Derby s Nebušicemi opět pro Kopaninu. Skvělý start béčka v 1.A třídě.

Přední Kopanina - Kopanina B výtečně odstartovala sezónu. Vyhrála všechny tři první zápasy v 1.A třídě. Po Prague Raptors a Modřanech si svěřenci trenéra Kolouška poradili i s Nebušicemi (4:3). Ty jsou naopak zatím bez bodu. Hattrick zaznamenal Luca Spizzirri, všechno ze standardek, hned v první minutě skóroval Šalanský. Úspěšná série vítězných derby pokračuje. V minulé sezóně Kopanina B vyhrála oba zápasy. Příští soupeř: Zlíchov.

Oba týmy se v minulé sezóně zachraňovaly last minute v 1.A třídě. Kopanina B se k záchraně nasměrovala dříve i díky dvěma vítězným derby s Nebušicemi. Doma to bylo hladce 3:0 (více zde) a bez problémů i v odvetě 2:0 (více zde).

V nové sezóně zatím Nebušice tápou stejně jako v té minulé (bez bodu), Kopanina B začala před derby dvěma výhrami. V zápase vedla ještě tři minuty před koncem 4:1 a Čvirk spálil tutovku sám na malém vápně. Místo 5:1 tak hosté korigovali dvěma góly v úplném závěru a dali výsledku punc dramatu. Hrálo se za silného vytrvalého deště.

Za Nebušice nastoupili také čtyři bývalí hráči FCPK (Svoboda, Schierreich Vendelín, Schierreich Matouš a Holeček Martin). Zaujal útočník tmavé pleti Iheanacho Fimbar Osita, který vstřelil jeden gól hostů. Domácí kouč Karel Koloušek postavil sestavou plnou mládí včetně tří dorostenců (Bradáč, Čvirk, Sellers), to vše pod dozorem zkušené čtveřice Tržický, Flaks, Vik a Vávra.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek :

Béčko tři zápasy a devět bodů je sice krásné, ale výkon byl spíše "barový" jako předzvěst nadcházejícího zápisného. Je však fakt, že vyhrát i přes takovou bídku těší dvakrát. Gratuluji Luccovi k hattricku, zaslouží si ho.

Vávra - Zábranský (46. Mejdr), Tržický, Schierreich, Spizzirri - Flaks - Vik (K), Razetto (46. Čvirk), Bradáč (46. Čermák) - Šalanský (81. Holeček), Ptáček (75. Sellers). Trenér: Karel Koloušek.

1. Šalanský (as. Ptáček, 1:0), 18. Spizzirri z penalty (2:0), 50. Spizzirri (3:1), 74. Spizzirri (4:1)