28.10.2022 | 10:30 | M | Chodov
0:1
[0:0]

Fantazie. Šlágr kola Přední Kopanina rozhodla v nastavení a porazila Duklu.

Chodov - Nejsledovanější utkání 13. kola přeboru Prahy vyhrála Přední Kopanina. Porazila Duklu Jižní Město na hřišti soupeře 1:0. Rozhodující branku vstřelil kdo jiný než Daniel Urban. Přišel na hřiště na posledních dvacet minut a v první minutě nastaveného času zajistil tři body pro svůj tým šestnáctým gólem v sezóně.

Další klíčové momenty: lapená penalta Lubošem Zavadilem Kotlíkovi už v prvním poločase a vyloučení Vojtěcha Ptáčka po dvou žlutých kartách. Kopanina odskočila na druhém místě třetí Dukle na šest bodů. Stejný počet ztrácí na vedoucí Spoje. Příště přijede k letišti Zličín.

Hodnocení trenérů :

Josef Světlík (FK Dukla JM): Myslím, že zápas v náš neprospěch rozhodlo, že jsme nedokázali vstřelit branku v prvním poločase z šancí i z pokutového kopu. Bylo vidět, že to s týmem zatřáslo a do sedmdesáté minuty jsme neexistovali. Kopanina hrála chytře, měla ve druhé půli šance. Pomohlo nám vyloučení soupeře, uměle jsme se dostali v posledních patnácti minutách do pseudo tlaku, ale ani z něj jsme si nedokázali vytvořit větší herní převahu a víc gólových šancí kromě jednoho brejku, který jsme nedokázali vyřešit. Pak nás potrestal faktor Urban, kdy si v poslední minutě našel míč ve vápně a důrazem a chytrostí utkání rozhodl. Nám nezbývá, než Kopanině pogratulovat. My se musíme v posledních dvou kolech nad sebou zamyslet.
Daniel Vott (Kopanina): Potvrdilo se, že jde o šlágr kola, kdy hraje druhý s třetím. Mělo to nasazení, úroveň, souboje, rychlost, agresivitu. Emoce byly na lavičkách, na hřišti i v hledišti. Myslím, že to nebylo zákeřné, ale hodně důrazné. Samozřejmě konec dobrý, všechno dobré. Vím, že soupeř měl taky šance, tu největší v podobě penalty, i tak jsem přesvědčený o tom, že jsme šancí měli víc a troufám si tvrdit, že jsme také měli kopat penaltu. Plus kluci říkali, že jedna naše střela byla za čárou. Z lavičky jsem to nemohl vidět, soudím jen podle nich. Rozhodující gól tak měl přijít dřív. Ale tentokrát od gólmana všichni odvedli skvělý výkon na to, jak máme strašně mladé mužstvo. S kluky je radost pracovat, vidím, jak tenhle těžký soubojový zápas zvládli, obrovsky chtěli vyhrát a moc si cením, že to dotáhli. Pochvalu si zaslouží všichni. Naším cílem, a už to říkám dva roky, je doplňovat mužstvo mladými kluky, což se nám úspěšně daří. Kluci, co nehrají stabilně, chodí i za béčko. I tam je vidět ohromné zlepšení oproti loňsku. Věřím, že jsou schopní se posunout, ať už s Kopaninou, nebo jinde, do vyšší soutěže, kterou by si zasloužili.

Nejlepší hráč FK Dukla JM: Vladimír Solař
Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Luboš Zavadil

Zavadil – Čermák, Kučera, Tržický, Hovorka - Asad - Mejdr (64. Hollerbach), Schierreich, Razetto (72. Urban), Mainolfi (90.+3 Hollmotz) – Ptáček. Trenér: Daniel Vott.

90.+1 Urban (0:1, as. Hovorka)