SC Olympia Radotín
2:0
[0:0]

Kopanina potvrdila roli favorita a porazila Radotín. Musel však přijít Urban.

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK se dlouho trápili ve 12.kole doma s Radotínem. Čekala se jasná výhra domácích, ale deset minut před koncem to bylo stále 0:0. Pak se však trefil Čermák a po něm Šalanský. V obou případech nahrával Daniel Urban, který přišel na hřiště až na poslední půlhodinu. Kopanina má 28 bodů a v tabulce je o šest bodů druhá. Vedou Spoje. Teď čekají modročervené tři kola pravdy: Dukla JM, Zličín a Spoje.

Bylo deset minut do konce, Nicolas Čermák vyplaval sám ve vápně na pravé straně, zavřel oči a propálil vše co měl před sebou. Vstřelil svůj první gól za Kopaninu v přeboru a načasoval si ho dokonale. Nebyl potřeba víc než právě teď. Kopanina šla do vedení 1:0, za pět minut ho potvrdila Šalanským a získala tři body. Hráči prožívali branky s velkou eufórií. Bylo vidět, že na nich z bezbrankového vývoje leží deka.

Nejmladší sestava Kopaniny v historii v přeboru se proti urputně bránícímu Radotínu nemohla dlouho prosadit. Hráči se nemohli dostat do tempa, málo běhali, nepomáhali si navzájem. Radotín směřoval k zisku bodu, nepospíchal a diváci se nudili a těšili se na poločasovou tombolu. Potlesk si zasloužily v první půli dvě akce Ptáčka, střela Mainolfiho z dobré pozice levačkou byla velmi slabá.

Tombola v poločase byla velmi atraktivní. První cena byla kachna z Jídelny Ergon, dále karton únětických plechovek, lovečák, mýdlo s logem FCPK a také voucher U Drahušky. Zde výherkyně propásla šanci na vyšší výhru, když netrefila kontrolní otázku na počet gólů Dana Urbana v letošní sezóně a dostala tak pouze základní částku.

Nikdo netušil, že téma Urban bude klíčové nejen pro tombolu, ale i pro druhou půli zápasu. Nejlepší střelec Kopaniny totiž první poločas proseděl na lavičce a vzhledem ke zranění tam měl sedět i druhý poločas. Trenéři ho chtěli pošetřit. Ale ...

Nepříznivý vývoj zápasu změnil události dějin. Po hodině hry poslali trenéři Urbana rozcvičit a čtyři minuty poté šla "desítka" na plac. Tam mu Luboš Kučera hned předal kapitánskou pásku.

Urban za necelou půlhodinu stihl Urban tolik, co nikdo z hráčů na hřišti za celý zápas. Téměř okamžitě gól, neuznaný pro ofsajd. Dále pak dvě zakončení mimo branku, standardní situace z malého vápna za malou domů neproměněná a pak to přišlo.

V 80. minutě si Urban pohrál na levé straně s obránci a po jeho centru vstřelil Čermák vedoucí branku. V 84. minutě Razetto nasměřoval uličku na Urbana, který před prázdnou branku servíroval dorážku pro Šalanského. Zápas rozhodnut !

Urban tak svou bilanci branek nerozšířil, nicméně s 15 kousky nadále vévodí střelcům v Praze a ještě se navíc ukázal jako skvělý nahravač.

Kredit však nutno dát také pro gólmana FCPK Luboše Zavadila, který za stavu 0:0 chytil ve druhém poločase velkou šanci radotínskému Císařovskému a udržel naděje Kopaniny na výsledek a radostný závěr zápasu.

Trenér Daniel Vott si tak mohl vydechnout. Ztráta doma s Radotínem před závěrečným třemi mega zápasy by hodně bolela. Teď je právě na něm, aby tým naladil pro závěr podzimu. Tady se rozhodne kam bude jeho tým směřovat. Nejprve Dukla JM (třetí v tabulce, ztrácí tři body na Kopaninu), pak doma Zličín (5.místo, velká forma, naposledy 5:0 v Kolovratech) a poslední kolo proti lídrovi ze Spojů. Máme se nač těšit.

Opačné starosti má Radotín. Po prohře na Kopanině a výhře Motorletu B se propadl na úplně poslední místo v tabulce. Čeká ho tvrdý boj o záchranu, kde dva sestupují přímo a dva další hrají baráž!

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Pro nás velmi těžké utkání, protože jsme nastoupili až na Luboše Kučeru s mladými hráči a byl jsem zvědavý, jak si s tím poradí. Samozřejmě to bylo o dobývání hostující obrany a až s příchodem Daniela Urbana jsme to dokázali, když připravil obě branky, a navíc mu ještě nebyla uznána jeho pro odmávaný ofsajd, který si myslím, že nebyl. Jsem rád za tři body a jedeme dál. Na závěr podzimu nás čekají velmi těžcí soupeři.
Richard Valoušek (Radotín): Kluci si dokázali, že když plní taktické pokyny, jsou od prvního míče koncentrovaní a drží při sobě i přes nedostatky každého z nás, máknou za druhého, že to zkrátka jde a může fungovat. Rázem jsme byli rovnocenným soupeřem silné Přední Kopaniny a nebýt naší slabé koncovky, zvítězíme. Defenziva nám fungovala, do 75. minuty neměli domácí výraznější šanci. My jich pár měli, ale bohužel bez úspěchu, a to rozhodlo. V závěru se ukázala síla útočníka Urbana. Jeho příchodem jsme začali mít problémy, a nakonec za mě smolně prohráli. Domácím gratuluji k výhře, hrají v pěkném prostředí před slušnou diváckou návštěvou, prostě Tomáš Cigánek to tu dělá dobře. My musíme přistoupit k dalším zápasům jako k tomu na Kopanině a body začneme sbírat.

Nejlepší hráči FC Přední Kopanina: Daniel Urban
Nejlepší hráč SC Olympia Radotín: Ondřej Suchan a Milan Svoboda

Zavadil - Čermák (86. Hollmotz), Kučera (K), Schierreich, Škarda - Asad - Mejdr (60. Veleba), Mainolfi (86. Spizzirri), Razetto, Ptáček (64. Urban) - Kočí (46. Šalanský). Trenér: Daniel Vott.

80. Čermák (1:0, as. Urban), 85. Šalanský (2:0, as. Urban)