18.06.2022 | 10:30 | M | Př.Kopanina
5:1
[2:0]

Uhelné sklady opouští přebor. Kopanina jim na cestu přibalila pět branek.

Přední Kopanina - Sezóna 2021/2022 přeboru Prahy je minulost. V posledním 30. kole si fotbalisté Přední Kopaniny s chutí zastříleli a sestupujícím Uhelným skladům dali pět branek (5:1), a to ještě nejlepší střelec týmu Daniel Urban už byl v Turecku. Místo něj se prosadili dvakrát Ptáček a dále Schierreich, Hovorka a Mainolfi. Kopanina výhrou přeskočila Žižkov s Hostivaří a končí na 7.místě.

V samotném úvodu je třeba zmínit, že výsledek už nemohl nic změnit na sestupu týmu SK Uhelné sklady do 1.A třídy. Smutný moment pro tradičního účastníka nejvyšší pražské soutěže, který pamatuje také třetí ligu v sezóně 1988/89 a má odehráno řadu sezón v divizi. Chvíli "Uhlíři" hráli pod názvem KRAB-HAUS Praha. V posledních sezónách však padla na celý klub deka a tým chátral stejně jako jeho stadión Na Cibulkách. Nebýt Covidu, byl by v 1.A třídě už dříve.

Přejeme Uhelným skladů stabilizaci situace po sestupu a věříme, že tento tradiční pražský klub opět nastoupí na cestu vzhůru. Dobrou zprávou pro fanoušky je podpis nového trenéra Jaime Navarro. Tento Španěl předvedl předtím skvělou práci v Čechii Smíchov.

Na delší dobu poslední vzájemný zápas obou soupeřů byl vyrovnaný pouze v úvodu. Hosté přijeli bez trenéra Šenkeříka a na lavici s jedním náhradníkem a vedoucím mužstva Kozlem. Jejich zmar odstartoval po dvaceti minutách Ptáček, který trefil přesně k tyči a do poločasu překonal bývalého kopaninského gólmana Borského také Séba Schierreich.

Ve druhé půli se trefil opět Ptáček, který ukončil sezónu s 12 góly a stal se druhým nejlepším střelcem týmu. Následně penaltu proměnil ve svou první branku za FCPK Petr Hovorka a poslední gól sezóny 2021/2022, celkově 75., vstřelil v poslední minutě Mattia Mainolfi.

Sezóna over. Budeme bilancovat, hodnotit, ale jedno je skvělé, že jsme po dvou nedohraných ročnících kvůli Covidu tentokráte došli až do konce.

Těšíme se na setkání s našimi fanoušky v letní přípravě a také na startu nového ročníku 2022/2023. Ten odstartuje 6.srpna.

Zavadil - Schierreich S. (60. Mejdr), Krejčí, Tržický (K), Škarda - Flaks (67. Mainolfi) - Veleba, Kučera (67. Spizzirri), Hovorka - Ptáček, Šultes (75. Vágner R.). Trenér: Daniel Vott.

23. Ptáček (1:0), 31. Schierreich (2:0), 74. Ptáček (3:0), 84. Hovorka z pen. (4:1), 90. Mainolfi (5:1)