19.03.2022 | 15:00 | M | Př.Kopanina
0:1
[0:0]

Porážka na úvod jara. Jediný gól rozhodl zápas Kopaniny s Žižkovem.

Přední Kopanina - Jarní premiéra znamenala pro Kopaninu ztrátu 3 bodů. V domácím prostředí stadiónu U Drahušky podlehli modročervení béčku druholigové Viktorie Žižkov 0:1. Zajímavý zápas rozhodl po přestávce dorážkou z bezprostřední blízkosti hostující Novák. Proti silnému soupeři se Kopanina držela statečně, ale dopředu to bez kanonýra Urbana, který hrál jen 15 minut, bylo málo nebezpečné.

Žižkov B představil u letiště ambiciózní tým vyšperkovaný špičkovými hráči. Záložník Igor Súkenník si zahrál s Libercem i Evropskou ligu a ještě před dvěma týdny vedl druholigové áčko jako kapitán s Příbramí, stoper Muleme má 39 startů za reprezentaci Ugandy a Egypťan Fawzy pravidelně sbírá starty za áčko Žižkova. Všichni tři hráči s profesionální smlouvou.

Kopanina se však po zimě představila v dobrém světle. Trenér Vott ihned poslal do základní sestavy všechny nováčky. Takže chytal Zavadil, na levé straně operoval Hovorka a na pravé Mejdr.

Úvod patřil hostům, během dvaceti minut však Kopaňáci srovnali hru. Na vyložené šance v prvním dějství to bylo jedna jedna. Domácí snahu zastavilo jednou břevno, šanci Žižkova zlikvidoval skvěle Zavadil a dorážku poslal Fawzy hlavou vedle. Na břevně skončil také roh Mainolfiho.

Po přestávce přišel rozhodující moment v 57. minutě, kdy ošetřovaný Škarda se vrátil do hry, ještě se úplně nezorientoval v situaci a prošel přes něj míč k Novákovi a jeho dorážka byla pro sobotní zápas rozhodující.

Kopanina dokázala v závěru utkání dostat Žižkov pod výrazný tlak, ze kterého však toužený vyrovnávací gól nevzešel. Nedal ho ani střelec Urban, který přišel na hřiště na posledních patnáct minut. Bylo tam několik závarů, řada standardních situací, bohužel vždy chybělo více důrazu nebo i štěstí v odrazu.

Vše ukončila parádní střela Mainolfiho. Mattia si zpracoval odražený míč a poslal ho do šibenice. Kapitán hostů gólman Slanina však vytáhl neuvěřitelný zákrok.

Kopanina tak na svůj první gól i jarní body čeká. Další příležitost bude mít za týden. A to už v  pátek, kdy v předehrávaném zápase 18.kola přeboru Prahy se představí v Jinonicích proti Motorletu B. Doma U Drahušky budou modročervení zpět v sobotu 2.4. proti Třeboradicím.

Ke komentáři s Žižkovem brzy doplníme názory trenérů, sestřih od Martina Kargera i fotografie od Ladislav Pilaře. Zůstaňte s námi :)

Zavadil - Tržický (K), Krejčí, Škarda - Flaks (75. Urban), Kučera - Mejdr (81. Vik), Mainolfi, Hovorka - Spizzirri (66. Schierreich S.), Veleba. Trenér: Daniel Vott.