^
21.05.2021 | 18:00 | P | Libeň
FK Meteor Praha VIII
FCPK
6:2
[5:2]

Áčko po pauze poprvé v zápase. Soupeřem byl v Libni divizní Meteor.

Libeň - Fotbalisté A mužstva po dlouhé pauze způsobené Covidem odehráli své první přátelské utkání. Po dvou týdnech tréninku nastoupili v Libni proti diviznímu Meteoru. Utkání vyznělo lépe pro domácí, kteří zvítězili 6:2. Další utkání sehraje Kopanina na svém stadiónu. Tentokráte přivítá v atraktivním utkání dorost AC Sparta Praha. Hraje se ve středu 26.5. od 18:30 U Drahušky.


Zápas s Meteorem se odehrál po dlouhých měsících čekání. Poslední mistrovské utkání hrála Kopanina 3.10.2020 doma s Kolovraty (více zde). Pak byla soutěž přerušena. Během rozvolnění v prosinci zvládli modročervení pár tréninků a přátelák s Hořovicemi (více zde). Pak se vše opět přerušilo a následně byla 4.5.2021 sezóna oficiálně svazem ukončena. Kvůli pandemii již druhá v řadě!

Navzdory porážce převažuje po zápase v Libni radost, že už se zase hraje. Aspoň přípravné zápasy.

Utkání samotné přineslo atraktivních osm gólů. Kopanina doplatila na katastrofální vstup do zápasu, kdy po čtvrthodině prohrávala už 0:4. Do poločasu sice Kopaňáci dvakrát skórovali (Mainolfi, Vágner), ale jednou se trefili i domácí. Po přestávce pak padla už jen jedna branka, kterou Meteor upravil na 6:2.

Příští přípravné utkání odehrají modročervení na svém stadiónu proti dorostu AC Sparta Praha. Bude to ve středu 26.5. od 18:30. Kompletní přehled zápasů najdete zde.

Hodnocení utkání s Meteorem - Daniel Vott (trenér):

První z řady přípravných utkání, které nás čekají. Hned na úvod jsme vyzvali kvalitní divizní Meteor. Měli jsme příšerný vstup do utkání, ale pak se to srovnalo. Dostali jsme góly hlavou po centrech ze stran, při kterých nám chyběl citelně Krejčí. Řada hráčů srovnání s divizním soupeřem zvládla, jiní naopak musí přidat po pauze.

 

Sestava

Cipra - Vik, Tržický, Huleš Robin, Kučera (46. Boček) - Zemánek (75. Holeček T.), Nejeschleba (60. El Mokhtary), Vágner, Mainolfi (75. Janíček), Řežábek (46. Hollmotz) - Urban (46. Průša). Trenér: Daniel Vott.

Góly

Mainolfi (4:1), Vágner (5:2)

Střelci FCPK

Foto

Hráli v utkání

 MGŽČ
Boček Lukáš90---
Cipra Petr90---
Holeček Tomáš90---
Hollmotz Oldřich90---
Huleš Robin90---
Janíček Michal90---
Kučera Luboš90---
Mainolfi Mattia901--
Nejeschleba Ondřej90---
Průša David90---
Řežábek Jan90---
Tržický Jakub90---
Urban Daniel90---
Vágner Robert901--
Vik Šimon90---
Zemánek Ludvík90---

http://www.praha.eu/jnp/cz/index.html