10.10.2020 | 13:15 | M | Libuš
3:1
[1:0]

Dorostenci na Libuši hráli o body do úplného závěru. Nakonec padli.

Libuš - Druhou prohru v řadě, celkově třetí si připisují starší dorostenci FCPK v aktuální sezóně přeboru Prahy. V Libuši prohráli domácímu týmu 1:3. Dvoubrankový náskok soupeře korigoval nejlepší střelec týmu Müftüler a otevřená partie pokračovala až do úplného závěru. V 88. minutě domácí třetím gólem rozhodli. Hrálo se bez diváků. Byl to poslední zápas před přerušením soutěží kvůli koronaviru.

Hodnocení zápasu - Daniel Javornický (asistent trenéra):

Poslední zápas na nějakou chvíli z důvodu vládních opatření začal ve vlažném tempu. Hřiště soupeře bylo mírně podmáčené a připomínalo chvílemi kluziště. V úvodních minutách  jsme převzali iniciativu a nedávali soupeři příliš prostor ke kombinaci, z čehož pramenilo i několik našich šancí, které naneštěstí pro nás nebyly ve finální fázi správně vyřešeny a to nás trápilo i po zbytek utkání. První gólová situace se vyskytla před odchodem do šaten, výborně chytajícímu Šafaříkovi proklouzl míč, který chtěl vyboxovat a neštěstí bylo na světě - 0:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s jasným cílem a odhodláním vše zvrátit na naší stranu. Soupeř byl hratelný a zápas vyrovnaný. Druhý gól přišel v 50. minutě po ztrátě míče na útočné polovině a  nesmyslně laxním návratu jednoho z našich hráču - 0:2.

Kluci se  nevzdávali, semkli se a bojovali jeden za druhého za což je chválím, především Selingera, který měl za sebou jediný trénink za poslední měsíc a  předvedl skvělý výkon, který doprovázely celý 2. poločas křeče, ani ty mu, ale nezabránily hektické utkání celé dohrát.

Minuta 55. nám přinesla snižující branku, kterou vsítil Müftüler po rychlém protiútoku - 1:2. V závěru utkaní jsme se dostali do šance, která se musí proměňovat, tu ale Sellers zahodil, za což nás po právu soupeř v 88. minutě potrestal - 1:3.

Šafařík - Bělohradský, Barna, Selinger, Valenta (46., Mareš, 52. Kišš) - Tržický - Kuttner, Vízner, Sellers, Posukan - Müftüler. Trenér: Jan Kozlík.

55. Müftüler (2:1)