FK Dukla Praha B
2:2
[1:1]

Kopanina na závěr sezóny hostila třetiligovou Duklu B. Zápas neměl vítěze.

Přední Kopanina - První tým FCPK si na závěr sezóny pozval k přípravnému zápasu třetiligovou rezervu FK Dukla Praha. Zajímavé utkání skončilo remízou 2:2. Oba góly Kopaniny vstřelil kanonýr Daniel Urban. Bylo to páté utkání Kopaniny v jarní přípravě, která nahradila předčasně ukončenou sezónu. Poprvé modročervení remizovali.

Zápas s Duklou B byl poslední herní průpravou v této sezóně 2019/2020. V té Kopaňáci stihli odehrát jen šestnáct zápasů pražského přeboru a pak byla sezóna kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena. Po více než dvouměsíční pauze se fotbalisté vrátili na hřiště a kromě tréninků zvládli odehrát pět přátelských zápasů. Duel s Duklou B skončil jako jediný nerozhodně. Jinak modročervení dvakrát vyhráli (Příbram U19, Radotín), ale také dvakrát prohráli (Podolí, Louny).

Poslední příprava s rezervou Dukly byla dalším atraktivním zápasem pro fanoušky na stadiónu U Drahušky. Stejně jako předtím s divizními Louny nebo ligovým dorostem 1.FK Příbram.

Třetiligová Dukla přijela k letišti s širokým kádrem. V první půli dostala šanci zkušenější jedenáctka včetně několika hráčů z ligového kádru, do druhé půle hosté osmkrát vystřídali a nastoupilo tam dravé mládí. Zápas byl posledním pro trenéra Dukly Podoláka, který odchází do Slovácka k mládeži.

Svižné utkání přineslo čtyři branky, po dvou na každé straně. Do vedení šli domácí, když nádhernou akci Boček - Šultes zakončil precizně Urban do prázdné branky po kličce i gólmanovi. Dukla vyrovnala navzdory skvělému zákroku brankáře Švarce, který eliminoval soupeřova útočníka, ale spoluhráči ho nepodpořili a u odraženého míče byli dříve hosté a propálili ho do sítě. Takový byl poločas.

Ve druhé půli padly dva kuriózní góly. Dukla skórovala z trestného kopu, když byla střela nešťastně tečována zdí do opačného rohu v momentě, kdy si Švarc šel pro míč letící za zeď. Neméně hloupý gól však padl i na druhé straně. Gólman Kinský junior neměl dost seběvědomí na souboj s Urbanem, od země odražený míč ve vzduchu při odkopu minul a dobíhající domácí kanonýr už měl před sebou jen prázdnou branku.

Pohledný zápas i pro Kopaninu vstřícný výsledek se zálohou druholigového týmu byl pěkným rozloučením s fanoušky. Byl to poslední zápas mužů na domácím stadiónu v této sezóně. Úplně posledním utkáním pak bude zápas béčka v Psárech příští sobotu 20.6. od 18 hodin.

Prohlédněte si fotky z utkání od Lucy Roubíčkové, za které děkujeme :)

Švarc - Karbulka, Tržický, Kučera, Flaks - Zadina - Boček, Šultes, Vágner, Řežábek - Urban. Hokejové střídání: Vik, Brabec, Janek, Voborský, Mboula. Trenér: Daniel Vott.