SK Újezd Praha 4
1:0
[1:0]

Kopanina jela přes celou Prahu zbytečně. S Újezdem však sahala po bodu.

Újezd u Průhonic - Fotbalisté Přední Kopaniny zahájili jarní část sezóny nulovým ziskem. V 16.kole Pražská teplárenská přeboru Prahy hráli s loňským šampiónem a současným druhým týmem tabulky Újezdem Praha 4 u Průhonic. Z opačného konce Prahy se Kopaňáci nakonec vraceli s prázdnou. Jediný gól utkání dal domácí Běhounek.

Kopaňáci se oprávněně zlobili, že Běhounkově brance předcházel faul. Střelec na první tyči zezadu odstrčil Tržického, který měl míč na hlavě. Následně se míč odrazil od překvapeného Kučery zpět k Běhounkovi, který zblízka prostřelil Mačího.

Tato situace se ukázala jako rozhodující moment utkání. Kopanina totiž nedokázala vyrovnat, jako se jí to podařilo v podzimním utkání, kde rovněž s Újezdem prohrávala (více o podzimu zde včetně sestřihu).

Odveta na umělce u Průhonic nepřinesla hezký zápas. Na hřišti malých rozměrů se fotbalu nedostávalo prostoru. Domácí vypustili kombinaci úplně a vsadili na nákopy, souboje, dlouhé auty a rohy. Hosté avizovali, že chtějí hrát kombinačně, ale moc se k tomu nedostali. Nejvíce přihrávek si dali stopeři Tržický s Kučerou. Zejména v první půli se však pětičlenná záloha o míč nehlásila a na Urbana mezi třemi hlídači lítal jeden vysoký míč na hlavu za druhým.

Taky to tak dopadlo, že v 66. minutě šel Urban ze hřiště s monoklem přes celé oko.

Druhá půle vyzněla pro Kopaninu lépe. Hráči dostali míč už více kombinačně do záložní řady, ale před vápnem cestu k brance soupeře stejně ztráceli. Vypracovali si několik standarních situací, které dobře zahrával střídající Mařík, ale vyloženého zabijáka do vápna dnes tým trenéra Votta nemá. Hru po zemi rozpohyboval také střídající Průša a mladý Zemánek, který byl nejblíže k vyrovnání po střele do břevna. Druhou největší šancí byl trestný kop Maříka z ideální pozice. Trefil však jen hlavy hráčů ve zdi a míč šel nad branku.

V závěru se vysunoval do vápna i gólman Mačí, ale ani tato power play k vyrovnání nevedla. Kopanina si v prvním utkání žádným bodem z venku nepomohla a za týden jí čeká doma rezerva Viktorie Žižkov. Ta v premiéře rozstřílela Podolí 8:0, když v kádru nastoupilo pět hráčů s ligovou smlouvou z druholigového áčka a viktoriáni jasně ukázali, že záchrana je pro ně jasnou prioritou. Zápas se hraje v sobotu, 14.března nezvykle dopoledne od 10:30 na stadiónu U Drahušky v Přední Kopanině.

Karel Jeřábek (Újezd Praha 4):
„Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, když nás soupeř dvacet minut přehrával. Pak se to vyrovnalo a podařilo se nám do poločasu vstřelit gól. A jednobrankový náskok se nám nakonec podařilo udržet až do konce. Pro nás jsou to samozřejmě důležité tři body."
Daniel Vott (Přední Kopanina): „S výsledkem jsem nespokojený. Odehráli jsme slušné utkání, určitě jsme si prohrát nezasloužili. Gól jsme dostali po jasném faulu, Urban končil s roztrženým dresem a monoklem na oku a píšťalka si toho nevšímá. Tím se nechci vymlouvat na rozhodčí. Domácí jsme přehrávali, takřka je nepustili za půlku. S předvedenou hrou jsem spokojený, odehráli jsme to s třemi dorostenci. Body ale nemáme.”

Nejlepší hráč Újezdu Praha 4: Martin Daňhel.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Luboš Kučera.

Záznam celého zápasu si můžete pustit zde ...

Mačí - Karbulka, Kučera, Tržický, Flaks - Zadina, Mejdr (60. Průša) - Zemánek, Vágner (58. Mařík), Boček - Urban (66. Hollmotz). Trenér: Daniel Vott.