FK Slavoj Vyšehrad B
4:1
[1:1]

Kopanina se probrala. Rezerva druholigového Vyšehradu si od letiště odváží čtyřku.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny ukončili sérii tří porážek v řadě. V 9.kole Pražská teplárenská přeboru Prahy zvítězili na domácím stadiónu U Drahušky nad Slavojem Vyšehrad B 4:1. Po remízovém poločase přišly tři branky modročervených ve druhé půli. Dvě dal nejlepší střelec Urban, jednu Kolář z penalty a premiérovou Robin Huleš z pozice krajního obránce.

Byl to právě sedmnáctiletý mladíček Huleš, který otevřel skóre pětibrankového zápasu. Gól mu připravil naopak nejzkušenější borec - Daniel Kolář. Ten unikl vyšehradské obraně a jeho zpětnou přihrávku Huleš po rychlém přiklepnutí z druhého doteku poslal do sítě.

Dobrý vstup do zápasu Kopanina bohužel nepotvrdila po celých prvních pětačtyřicet minut. Postupně přenechávala hru soupeři a byla potrestnána vyrovnávací brankou těsně před přestávkou. Centr z pravé strany proskotačil na těžkém terénu až k volnému Richterovi, který z malého vápna překonal pod břevno Švarce.

Nerozhodný poločas dlouho nevydržel a byla to Kopanina, která nasměrovala zápas na svou stranu brzy na začátku druhé půle. Pomohla jí k tomu i penalta Koláře. Urbanův přesný pas Kučera trefil do ruky obránce a pokutový kop explzeňský matador bezpečně proměnil.

Gólový úder dostal brzy svého bratříčka. Karbulka propasíroval míč do vápna, kde byli domácí důraznější, Urban si vybrusilil více od branky, mezi klouzajícími obránci stihl včas zařadit zpětný chod a z otočky zvýšil vedení FCPK už na 3:1.

Neoblíbeného soupeře, se kterým v minulé sezóně Kopanina neuhrála ani bod, však tentokráte porazila rozdílem třídy. Ke spokojenosti hrstky domácích fandů v tvrdém počasí padl ještě krásný čtvrtý gól, při kterém si Urban pohrál s obranou soupeře. Byla to desátá branka Urbana v této sezóně a loňský nejlepší střelec soutěže se zatím dělí o první místo s žižkovským Hejným.

Kopanina hraje za týden opět doma, v sobotu od 15:30 přivítá Sokol Královice.

Daniel Vott (Přední Kopanina):
 „Pro nás strašně důležité vítězství - vzhledem k tomu, jaká je naše situace v tabulce. Celý týden jsme se připravovali na to, abychom hráli jednoduše a zodpovědně dozadu, což jsme zvládli, jen škoda jednoho inkasovaného gólu. Hlavně jsme zlomili prokletí: Dan Kolář proměnil penaltu, dva góly dal také Dan Urban, a tak jsme se vrátili k tomu, co jsme chtěli. Jsme rádi, že jsme porazili tak těžkého soupeře a doufejme, že budeme takhle pokračovat dál.”
Jaroslav Klíma (Vyšehrad B): „Soupeř měl dvě výrazné individuality, které rozhodly o osudu utkání: Koláře a Urbana. Odehráli jsme přitom kvalitní první poločas, pak jsme ale dostali gól z hodně přísné penalty a hned potom další. Kopanina má zkušený tým a my jsme nedokázali pokrýt její klíčové hráče."

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Daniel Urban.
Nejlepší hráč Vyšehradu B: Jaroslav Macej.

Švarc - Mejdr, Tržický, Zadina, Huleš Robin - Kučera - Karbulka (64. Průša), Kolář, Vágner (75. Podzemský) - Hák, Urban (K, 87. Hollmotz). Trenér: Daniel Vott.

14. Huleš Robin (1:0, as. Kolář), 52. Kolář z pen. (2:1), 54. Urban (3:1), 77. Urban (4:1)