15.06.2019 | 10:30 | M | Př.Kopanina
4:2
[2:0]

Přední Kopanina zvládla poslední zápas. Porazila Uhelné sklady a končí čtvrtá.

Přední Kopanina - Pěkné rozloučení se sezónou přichystali fotbalisté FC Přední Kopanina pro své fanoušky ve 30. kole Pražská teplárenská přeboru mužů. Na domácím stadiónu U Drahušky porazili druhý tým tabulky SK Uhelné sklady 4:2 a potvrdili své konečné umístění na 4. místě. Dva góly dal Urban a jeho konto se zastavilo na 36 brankách v této sezóně. Rovněž dva góly dal Lukáš Boček.

Kopanina dala po dvou brankách v každém poločase a Uhelné sklady stále jen dotahovaly. Hrál se pěkný uvolněný fotbal ve velmi teplém dopoledni a Kopanina dávala krásné góly. Výhrou modročervení potvrdili umístění na 4. místě tabulky.

Uhelné sklady po porážce přišly o druhé místo, když je na poslední chvíli přeskočily Královice. Loučící se trenér Robert Hlavica nakonec po vykázání sledoval zápas mezi diváky a pokud byly Uhelky poslední šancí pro Vyšehrad B skončit na 4.místě a mít možnost případného postupu do divize, tak tento výsledek "Šemíky" nepotěšil.

V brance hostů nastoupil bývalý Kopaňák Adam Borský a v prvním poločase inkasoval nejprve od Bočka, kterému krásně namazal Vágner a pak od Urbana, kterému na hlavu nádherně připravil Řežábek z levé strany. Urban není typický hlavičkář, ale gól hlavou dal i minule na Braníku a jen prokázal svou střeleckou komplexnost. Urban mohl přidal v prvním poločase ještě jeden gól, ale penaltu za faul na sebe mu Borský chytil.

Uhelky snížily ve druhé půli po rohovém kopu, kdy neobsazený Šafránek hlavičkoval z malého vápna - 2:1. Hosté nechtěli odjet s prázdnou, ale nepomohli si disciplínou. Po hodině hry se Kocourek sprostě obořil na pomezního rozhodčího Gottharda a hlavní Hrivík ho poslal do šaten. Mimo lavičku byl za kritiku vykázán i trenér Hlavica.

O jednoho hráče méně hrající Uhelky potřetí inkasovaly v 67. minutě, kdy Cvrček rozjel akci pro Janka a jeho prudký centr na malém vápně rutinérsky zakončil svým druhým gólem v zápase a sezóně Lukáš Boček - 3:1. Hotovo však nebylo! O dvě minuty později Steinocher individuální akcí přes Grafa a prudkou střelou z úhlu znovu vytvořil rozdíl jednobrankový.

Definitivu a zlomení odporu hostů přinesla 73. minuta. Po akci z levé strany se dostal Urban prostor ve vápně a to většinou pro soupeře končí špatně. Symbolicky to byl nejlepší střelec Přední Kopaniny a celé soutěže, který svým 36. gólem dal tečku sezóně 2018/2019.

Do sezóny, kdy vyhrál Újezd Praha 4 a do 1.A třídy padají Vršovice, ČAFC, Braník a Tempo se Kopanina opět zapsala výrazným písmem. Umístění v nejlepší čtyřce, výhra v Teskahor poháru Prahy, nejvíce vstřelených branek, nejlepší střelec soutěže a jako bonus postup B mužstva z druhého místa do 1.A třídy.

Děkujeme fanouškům za přízeň a věříme, že jste si sezónu užili stejně jako my. Budeme jí ještě chvíli bilancovat a trochu se s ní mazlit, protože nám přinesla hodně radosti. Pak si dáme léto, trochu odpočineme a už se začneme těšit na novou sezónu 2019/2020.

Mačí - Boček, Pechar, Houška, Graf - Průša (62. Janek), Pospíšil, Vágner, Řežábek (74. Machálek) - Cvrček (79. Huleš), Urban. Trenér Daniel Vott.

13. Boček (1:0, as. Vágner), 17. Urban (2:0, as. Řežábek), 67. Boček (3:1, as. Janek), 73. Urban (4:2, as. Řežábek)