^
07.10.2018 | 13:45 | M | Vršovice
SK Union Vršovice
Mladší dorost (U17)
2:4
[1:1]

Dorostenci se po kolapsu s Braníkem vrátili na vítěznou vlnu ve Vršovicích

Vršovice - Pachuť z debaklu 1:5 proti Braníku je pryč. Dorostenci jsou zpět na vítězné vlně. Ve Vršovicích vyhráli 4:2 a mají skvělou bilanci čtyř výher z pěti odehraných kol přeboru Prahy mladšího dorostu. Za týden je čeká na domácím stadiónu U Drahušky tým z Libuše.


Z Vršovic vezeme po dnešním zápase cenné vítězství, které se nerodilo úplně snadno. Dá se říci, že tým Kopaniny byl fotbalovější, ale i přesto si žádný velký tlak nevytvořil. Navzdory tomu jsme skórovali první a to po nádherné střele Víznera z dobrých 35 metrů. Bohužel jsme do poločasu inkasovali a tak o přestávce byl stav nerozhodný. 

Do druhého poločasu jsme nevstoupili šťastně a inkasovali jsme po 6 minutách. Neskládali jsme zbraně a po chvíli jsme během 5 minut skóre překlopili na svou stranu. Gól na 2:2 padl po standardní situaci, kterou velmi dobře zahrál Susa, na zadní tyči si také výtečně zaběhl Vízner a podruhé skóroval. Třetí gól měl na svědomí náš elitní střelec Müftüler, který se prosadil po individuální akci, kdy přešel přes čtyři hráče a neomylně zavěsil.

Po tomto vstřeleném gólu začala hra domácích nabírat na obrátkách. Upřímně řečeno se však nejednalo o nějaký souvislý tlak způsobený nátlakovou kombinační hrou, ale spíše nakopávanými balóny na rychlého útočníka. Všechny šance a standardní situace domácích jsme ale přežili a v závěru zápasu ještě navýšili naše vedení znovu Müftülerem, který se opět prosadil po individuální akci. 

Hodnocení zápasu - trenér Martin Brabec:

Čekali jsme tradičně těžký bojovný zápas s hodně agresivním týmem z Vršovic, který se ale dneska nekonal. Soupeř nám nechával docela dost prostoru ke kombinaci, který jsme se svým způsobem snažili využívat. Není to ale stále ideální. Náznaky tam sice jsou, ale stále je to málo. Kvalitu na zvládání takových zápasů, jako byl ten dnešní, určitě máme, ale musíme se mnohem víc nutit a zároveň se nebát hrát kombinační fotbal. Vítězství z venku je ale určitě cenné a musím kluky pochválit, že zápas odmakali.

Sestava

Šafařík - Bělohradský, Barna (K), Tržický, Lešner - Kuttner, Schierreich S., Vandůrek, Susa - Müftüler - Dvořák. Hokejové střídání: Cigánek, Štumpa, Vízner. Trenér: Martin Brabec.

Góly

21. Vízner (0:1), 51. Vízner (2:2, as. Susa), 55. Müftüler (2:3, as. Lešner J.), 80.+2 Müftüler (2:4, as. Dvořák)

Střelci FCPK

Foto

Hráli v utkání

 MGŽČ
Barna Mikuláš80---
Bělohradský Jan80---
Cigánek Jakub80---
Dvořák Marek80---
Kuttner Christoph80---
Lešner Jiří80---
Müftüler Ali802--
Schierreich Sebastián80---
Susa Stefano80---
Šafařík Jakub80---
Štumpa Mario80---
Tržický Tomáš80---
Vandůrek Lukáš80---
Vízner Albert802--

www.servind.com