SK Velké Přítočno
2:2
[1:1]

Béčko v Dobrovízi neobhájí. Nezvládlo penalty proti Velkému Přítočnu.

Přední Kopanina - Na další zářez na tradičním letním poháru v Dobrovízi si budou muset fotbalisté Přední Kopaniny B počkat až na další rok. Obhájci loňského prvenství tentokráte nezvládli semifinále, když v penaltovém rozstřelu prohráli s SK Velké Přítočno. V normální hrací době skončil zápas 2:2 a modročervení dohrávali bez vyloučeného Tržického.

Proti týmu z kladenského okresního přeboru byla Kopanina B papírovým favoritem a na hřišti to také bylo vidět. Držení míče bylo evidentně na straně modročervených a také množství vypracovaných šancí hovořilo jasně pro FCPK. Bohužel s proměňováním byli kopaninští fotbalisté na štíru a dojeli na to.

Kopanina šla do vedení brankou Pícky, který opět dokázal, že v hlavičkách je nepřekonatelný. Jako maják mezi obránci Přítočna se vztyčil při rohu a obloučkem šoupnul míč k tyči (Pícka 1:0). Bohužel po půlhodině bylo vyrovnáno, když po akci na pravé straně přišla přihrávka před branku a neobsazený hráč Přítočna snadno doklepával z malého vápna do branky (vyrovnáno 1:1).

Takový byl poločas, ve kterém si oba týmy krátce na lavičce odpočinuly a šlo se na druhých pětačtyřicet minut. Střídalo se hokejově, oba celky měly pouze jednoho hráče na střídání. Kopaninu přišli podpořit z áčka Blažek, Tržický a Čechák.

Ve druhé půli Přítočno opět betonovalo a čekalo na brejky a tato taktika se jim vyplatila. Do vedení šli po standardní situaci, kdy střílený centr do branky šlajznul Cigánek a Čechák už nemohl reagovat (Přítočno 2:1).

Kopanina vrhla všechny síly do útoku a přestože přišla o vyloučeného Tržického, který nazval rozhodčího "okurkou", zvládla vyrovnat. Po centru Pícky v 88. minutě doletěl míč na hlavu Cigánka a ten v samém závěru skóre dorovnal (vyrovnáno 2:2).

Na penalty však Kopaňáci vyhořeli. Proměnili: Pliska M., Pícka, Tůma, Cigánek. Neproměnili: Kořánek (přestřelil), Holeček (gólman chytil). Za Přítočno neproměnil gólman, a proto se šlo do šesté série, v ní však nedal Holeček.

Ve druhém zápase otočila v posledních pěti minutách domácí Dobrovíz zápas se Sokolem Jeneč z 1:2 na 3:2 a nedělní zápasy jsou tedy dané.

O 3.místo, 15:00: FC Přední Kopanina B vs Sokol Jeneč (1.B třída)

Finále, 17:30: Sokol Dobrovíz vs SK Velké Přítočno.

Čechák - Holeček M., Cigánek (K), Tržický, Pliska D. - Pliska M., Blažek, Fárka P., Kořánek - Pícka, Holeček T. Na střídání: Tůma. Trenér: Martin Zendulka.

Pícka (1:0), Cigánek (2:2, as. Pícka)