Sportovní kluby Praha 4
2:4
[1:2]

Béčko si vybralo kopec smůly. Nedalo ani penaltu a začalo bez bodu!

Přední Kopanina - Nová sezóna 1.B třídy odstartovala a první soupeř, který přijel na Kopaninu, si hned odvezl všechny tři body. SK Praha 4, bývalý SK Nusle, to u letiště vybetonoval a využil okénka v děravé defenzivě Kopaniny ke vstřelení 4 branek. Kopaninská rezerva naopak zazdila co mohla a marnou snahu umocnila neproměněná penalta Davida Průši.

Přitom vše začalo hladce. Kopanina B dominovala a po Jurkově pasu Průša přehodil gólmana a domácí vedli. Pak však přišla šílená dvouminutovka deset minut před přestávkou, která poslala Kopaninu do kolen. Po náhodném brejku a dlouhém míči za obranu vyrovnal Ševčík střelou z vápna na bližší tyč a téměř vzápětí po rohovém kopu, skrumáži a dorážce to bylo 1:2. Blesk z čistého nebe!

Nový trenér Zendulka při své premiéře v mistrovském zápase burcoval v poločase své svěřence a ti se pustili od první minuty druhé půle do soupeře s vervou. Z tlaku však nic nevytěžili a naopak dostali další ránu do vazu. Šedesátá první minuta, brejková situace zakončená střelou pod břevno z vápna a 1:3 !

Hned po inkasované brance měla Kopanina obrovskou šanci vyrovnat. Průša si vysloužil za faul pokutový kop, sám se ujal exekuce, ale gólman hostů Michálek jeho slabou střelu vyrazil.

Kopanina B se navzdory dvougólovému manku nutila do tlaku, vypracovala si další pěkné možnosti, trefila břevno, vystřídala dva čerstvé hráče. Dokonce se jí podařilo snížit v 82. minutě Tržickým, který dorazil zblízka centr pronikajícího Průši.

Závěr však domácí už nezvládli. Soupeř čas rozkouskoval střídáními a podržel míč spíše v autech a rozích než ve hřišti. Nakonec do zcela otevřené obrany přidal s konečným hvizdem sudího Nováka ještě čtvrtou branku. Kopanina B odešla poražena, ale ztráta těchto bodů bolí!

Za týden hraje Kopanina opět doma, když v sobotu 30.8. hostí od 17 hodin Tróju.

Čechák - Řezníček (76. Pliska D.), Cigánek (K), Brabec, Holeček M. - Pliska M., Tržický, Kořánek, Jurek - Průša, Dvořák (67. Holeček T.). Trenér: Martin Zendulka.

7. Průša (1:0, as. Jurek), 82. Tržický (2:3, as. Průša)