Text:   
        FanShop | Kontakty | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Navštivte náš facebook: www.facebook.com/fcprednikopanina...  
 

S Přední Kopaninou na cestách po Divizi. Díl třináctý: Vysoké Mýto.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:25.05.2017
 
Vysoké Mýto - Přední Kopanina postupem do Divize, čtvrté nejvyšší soutěže v Čechách, přepisuje opět svou historii. Premiérové zápasy s novými soupeři, nové stadióny, nové zážitky. Náš štáb cestuje s týmem a zaznamenává pro naše fanoušky a pro náš klubový archív tyto často neopakovatelné zážitky. Naposledy jsme byli ve Vysokém Mýtě.

Než Kopanina byla před touto sezónou nalosována do východočeské skupiny C (poprvé), neměla s Vysokým Mýtem jinou zkušenost, než že několik let nazpět, dnes už celkem mnoho, v FCPK působil hráč Vysokého Mýta Jiří Zamastil.

Dnes už jsme na zkušenosti bohatší. Na podzim se tým Vysokého Mýta představil na Kopanině (podrobnosti zde) a na jaře jsme vycestovali za odvetou.

Našli jsme nádherný sportovní areál, který je pro divizi nadstandardním stánkem. Hlavní hrací plocha s velkou tribunou a tartanovým oválem okolo sice stále čeká na své otevření po celkové rekonstrukci trávníku, ale i hrací plocha č.2, kde se utkání uskutečnilo, byla exkluzivní. Vzadu je ještě "trojka", kde působí převážně přípravky a další mládež.

Cesta ke hřišti ze šaten v tribuně připomínala téměř romantickou procházku. Můstek přes potok (zde byla pokladna) a parčík obklopený stromy kudy se došlo ke hřišti. Romantiku tohoto místa všem pokazil jen výkon rozhodčích (Hocek, Vnuk, Matoušek), kteří svým křečovitým bojem na dálku za záchranu Trutnova pokazili dojem ze zápasu domácím i hostům. Ale když je to baví ty kluky, i takový je prostě fotbal v Česku ... (více o zápase zde).

Fanoušci FCPK hledali jiné důvody jak si nepokazit náladu, když už se vypravili takovou dálku. Ocenili stánek s občerstvením přímo u hřiště (kromě restaurace v tribuně hlavního stadiónu), kde proběhla velmi dobrá klobása z udírny a pivo Gambrinus. Přeci jen jsme zvyklí na hořké Únětice, takže Gambáč byl sladší a teplejší, ale ke klobáse pořád velmi dobrý doplněk.

Kolorit druhého hřiště ještě doplnilo improvizované komentátorské stanoviště, které sice vypadalo, že se může každou chvilku zřítit, ale chlapi na něm odváděli perfektní práci!

Co říci závěrem, byl to opět zážitek. Vypustíme-li výsledek a zejména tři muže v modrém, užili jsme si to. Děkujeme za návštěvu fanouškům, kteří neváhali vyrazit na jeden z nejdelších výletů v Divizi C, manželům Lešnerovým, Radkovi i Pavlovi, dorazil náš bývalý hráč Aleš Erber z nedalekého Chvojence a naplno fandil i Jirka Pala, který se tentokráte ujal role řidiče klubového autobusu. Ve druhé půli vedle nás bohužel fandil i Tomáš "Pišta" Pešír ... :)

Loučíme se s Vysokém Mýtem, přejeme domácím hodně úspěchů, mají to tam krásné a třeba někdy naviděnou. A pokud Vás zajímá další výlet Kopanina on Tour, tak příště vyrazíme na stadión týmu Ostrá na předměstí Lysé nad Labem.

Podívejte se na přiložené fotografie i krátké video z cesty FC Přední Kopanina do Vysokého Mýta. FCPK víc než fotbal :)

Reklama: Únětický pivovar, partner FC Přední Kopanina. Tradice až do roku 1710. Dnes se vaří únětická desítka, dvanáctka a speciály. Ochutnejte v klubové restauraci U Drahušky nebo přímo v pivovaru www.unetickypivovar.cz 

 

Článek připravil:cip
FCPK TV:https://youtu.be/RhqtHAftRxg
 
Fotograf:cip
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Sekretář mládeže hodnotí sezónu. "Nejúspěšnější za mojí éry," říká Petr Linx, 06.07.2017
Přední Kopanina - Každý konec sezóny přináší čas na rekapitulaci. Jak se vedlo mládeži FCPK v sezóně 2016/2017? Hodnotí sekretář mládeže Petr Linx. "Za...
S Kopaninou na cestách po divizi. Závěrečný patnáctý díl: Chrastava., 18.06.2017
Chrastava - Poslední kolo soutěžního ročníku 2016/2017 přineslo poslední výjezd fotbalistů FC Přední Kopanina v Divizi. Jelo se do Chrastavy, šestitisícového...
Jiří Švarc z branky do útoku. Bláznivý závěr divizního zápasu v Chrastavě., 18.06.2017
Chrastava - Trenérské rošády trenéra FC Přední Kopanina Sálema Hebousse jsou známé, přesto asi nevyčerpatelné. Stále má čím překvapit. Kdysi neváhal udělat...
Sestřih Divize FCPK vs Dvůr Králové. Po penaltě na obou stranách., 13.06.2017
Přední Kopanina - Porážkou 1:2 se fotbalisté Přední Kopaniny rozloučili s domácím stadiónem U Drahušky v sezóně 2016/2017. Tři body si od letiště veze...
Musím kluky pochválit. Prali se o body až do konce, řekl Sálem Hebousse, 12.06.2017
Přední Kopanina - Moc se chtěli rozloučit s domácími fanoušky výhrou, ale fotbalistům FCPK to nebylo přáno. V oslabené sestavě nakonec padli v předposledním...

Další články

Ostudu jsme neudělali, ale s tímhle torzem na víc nemáme, řekl Bláha v Ostré, 04.06.2017
Sestřih Divize (Letohrad): Penalta, dva góly a kopaninský zmar v koncovce., 01.06.2017
Neměl jsem s gólmanem mluvit, při penaltě mě přečetl, štvalo Urbana, 31.05.2017
S Přední Kopaninou na cestách po Divizi. Díl třináctý: Vysoké Mýto., 25.05.2017
Moje branka? Jediná radost dneska, řekl Michal Pospíšil po zápase v Mýtě, 25.05.2017