Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  

Rezerva Přední Kopaniny zničila svou noční můru. Lochkovu nasázela 11 gólů!

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:13.05.2009
 
Přední Kopanina (sks) - Vyhrát nad noční můrou se nemusí podařit jen ve filmu. Dokázali to fotbalisté rezervního týmu Přední Kopaniny, když zvítězili ve skupině A v I. B třídě na půdě Lochkova rekordně vysoko 11:0. Přitom v posledních třech sezonách na hřišti tohoto soupeře jen prohrávali. Teď mu to ale vrátili i s úroky. „Je to paráda, Lochkov byl fakt naše černá můra,“ usmívá se Čestmír Odstrčil, trenér Přední Kopaniny B.

Na půdu soupeře mířil váš tým tedy s respektem. Kdy jste začal věřit, že to dopadne tentokrát dobře?
Nám vyšel skvěle začátek toho utkání. Dali jsme gól hned v první minutě a druhý přidali brzy, tuším ve dvanácté. Musím ale říct, že jsme měli i štěstí. Za stavu 1:0 pro nás nastřelil soupeř tyč. I dál se pak snažil útočit, jenže gól nedal. Ty jsme stříleli jen my. Šlo nám to, byl to takový zápas, kdy do brány spadne skoro všechno.

V klubu působíte dlouho, zažil jste už vyšší výhru?
Že by se vyhrálo víc, to si vážně nepamatuju. Tady nám pomohlo to, že soupeř hrál trochu naivně, nebránil a pořád chtěl dát aspoň ten čestný gól. Že jim ale dáme nakonec jedenáct gólů, to bylo i pro nás překvapení. Stejně jako pro fanoušky. Když jsme přijeli po zápase na Kopaninu, kde si vždycky po utkání sedneme, tak jsme jim to museli asi desetkrát opakovat. Ani tomu nechtěli věřit.

Přitom výhra vašeho týmu mohla být ještě vyšší, ale nedali jste pokutový kop. Prý jste chtěl, aby ho šel zahrávat brankář Pavelka, je to tak?
V poločase jsem říkal, že kdybychom kopali penaltu, tak ať si jí jde kopnout náš brankář. Jemu se ale nechtělo, on se chtěl soustředit hlavně na to, aby udržel nulu. No a nakonec si u jednoho gólu připsal asistenci. To mu stačilo, byl spokojený.

Možná by něco za gól zaplatil do klubové kasy. Takhle to asi padlo na střelce desáté branky Sekerku. Kolik ho desátý zásah bude stát?
On dal v zápase tři góly, hattrick ho bude stát asi tři stovky. Ale s desátým gólem jsme asi v sazebníku nepočítali, to se mnohokrát nestane, aby tým nasázel soupeři tolik gólů. Nejspíš ale pokladník něco vymyslí.

Někdo by mohl říct, že vašemu týmu k vysoké výhře pomohli hráči z širšího kádru prvního mužstva. Co mu na to odpovíte?
Že má áčko v kádru dvacet lidí a je normální, že se do rezervy chodí rozehrávat kluci, co jsou po zranění nebo co prostě nehrají v prvním týmu. Já jsem rád, že za nás chodí hrát a chci, aby je to bavilo. Takže jen dobře, že si i tenhle zápas zahráli.

Každopádně jste se proti Lochokovu příjemně střelecky naladili na další domácí zápas, kde to tedy rezervě Kopaniny v poslední době pro změnu nestřílí…
Je to tak. Hráli jsme dvakrát 0:0 a docela mě to mrzí. Ale Nusle u nás hrály dobrý fotbal, oni na jaře neprohrávají. Se Střešovicemi to bylo něco jiného, tam jsme měli hodně šancí, měli jsme určitě vyhrát. Stačil by i jeden gól a výhra jedna nula. Škoda.

Čeká vás utkání s posledním týmem tabulky, Kačerovem. Počítáte s tím, že fanoušci budou čekat další kanonádu?
Tak to si mohou říkat někde u piva. Já budu rád za každé vítězství. Důležité je, abychom dali první gól. Soupeř je sice poslední, ale není v nijak ztracené pozici, takže určitě bude bojovat a nás čeká těžký zápas. Dá se čekat, že jen bránit nebude, potřebuje dát taky gól, aby bodoval. Jenže pokud my chceme pomýšlet na první místo, tak už si nemůžeme dovolit klopýtnout. Těch zaváhání na jaře už bylo dost. Já budu spokojený, když vyhrajeme.

Když už jste zmínil boj o postup, bude to už jen mezi vaším týmem a Braníkem, na který ztrácíte dva body?
No, Fórum Ukrajinců snad jít nahoru nemůže, protože nemá mládežnické týmy. A béčko Střešovic už má docela ztrátu, takže bych řekl, že ano. My už jsme s Braníkem hráli dvakrát, takže teď už musíme jen sami vyhrávat a čekat, jestli někde klopýtne. Stačilo by nám, kdyby jednou remizoval. Ale to bychom museli my všechno do konce soutěže vyhrát, což bude taky docela těžké. Spodní polovina tabulky je hodně vyrovnaná, bude to boj až do konce.

V čele tabulky přeboru je i první mužstvo Přední Kopaniny. To by se vám v klubu asi líbilo slavit na konci sezony dvě první místa…
Priorita je určitě áčko, ale kdyby se povedlo vyhrát soutěž i nám, byla by to pochopitelně nádhera. Zrovna teď jsme viděli trička, kdy se to tady před deseti lety naposledy povedlo. Kdybychom to zopakovali, bylo by to vážně hezké.

Přehled výsledků zápasů Lochokv – Přední Kopanina B v posledních letech
sezona 2005/06 Lochkov – Přední Kopanina 3:1
sezona 2006/07 Lochkov – Přední Kopanina 2:1
sezona 2007/08 Lochkov – Přední Kopanina 2:1
sezona 2008/09 Lochkov – Přední Kopanina 0:11
Zdroj:www.fotbalpraha.cz
Www:http://www.fotbalpraha.cz/index.php?cmd=view.article&articleID=1563
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Fotbalový klub FCPK přeje pohodové vánoční svátky a šťastný nový rok., 25.12.2020
Přední Kopanina - Všem našim členům a fanouškům přejeme klidné Vánoce. Fotbal je zastaven a bude přerušen i nadále v lednu kvůli koronaviru, ale nenechte...
Hořovice už nejsou Hořovicko. Nová umělka Kopaninu těsně minula., 16.12.2020
Hořovice - Posledním soupeřem Kopaniny v roce 2020 je mužstvo SK Hořovice. Tým, který v této sezóně změnil jméno. Po třinácti letech pod hlavičkou FK Hořovicko...
Poslední zápas Kopaniny v roce 2020. Áčko hraje v Berouně s Hořovicemi., 16.12.2020
Přední Kopanina - Ve středu 16.12. budeme sledovat poslední zápasové vystoupení FC Přední Kopanina v roce 2020. První tým mužů sehraje přátelské utkání...
Mladší přípravka sehrála interní zápas. Vyhrál Liverpool nad Chelsea., 14.12.2020
Přední Kopanina - V sobotu 12.12. rozdělili trenéři mladší přípravky své hráče na dvě party a vznikl zápas Liverpool (reds) vs Chelsea (blues). Utkání...
Fotbal se probouzí. Zimní spánek se letos nekoná. Budeme dohánět resty., 04.12.2020
Přední Kopanina - Rok 2020 je celý ve znamení pandemie koronaviru, fotbal nevyjímaje. Poté co Covid odstřelil na jaře minulou sezónu, která zůstala nedohraná,...

Další články

Jan Pauly, fotbalový svaz: úplný zákaz fotbalových aktivit do 3.11.2020, 22.10.2020
Fotbal se nehraje, rozvážíme obědy. Drahuška vaří svíčkovou a holanďáky., 16.10.2020
Od pondělí uzavření soutěží kvůli viru. Čeká nás poslední zápasový víkend., 10.10.2020
Přeborová tipovačka: Jak vidí 7. kolo Šimon Vik z Přední Kopaniny?, 02.10.2020
Žolík pomohl Admiře B k vítězství. Kopaninu jsme přetlačili, řekl Michálek, 30.09.2020