Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Příprava: FCPK A vs 1.FK Příbram U19 4:2 (Urban 4x)...  Program sobota: FCPK U13-Dukla JM (sobota, 15:00)...  Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s nám online ......  

Nehrajeme pro cíle, ale pro zábavu, zní z béčka Kopaniny, které vládne 1.B třídě

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:19.11.2008
 
Praha (tru) - Jsou trochu ve stínu svého A-týmu, ale možná trochu neprávem. Fotbalisté Přední Kopaniny B totiž stejně jako vedoucí celek přeboru vládnou své soutěži - I. B třídě. V ní se béčko týmu z Prahy 6 v minulém ročníku neúspěšně pokoušelo o postup, který mu těsně uniknul. „Když to řeknu mírně, tak nás závěr minulé sezony hodně naštval,“ říká trenér Čestmír Odstrčil v rozhovoru pro server www.fotbalpraha.cz. Ze smutku se ale jeho svěřenci oklepali rychle: po podzimu vedou svojí skupinu I. B třídy a mají tak zatím nejblíž k postupu.

Tabulku I. B třídy vedete o dva body. Předpokládám, že po podzimu je v béčku Kopaniny jen spokojenost. Nebo ne?
Spokojení samozřejmě jsme a to nejen s výsledky.

S čím ještě?
Hlavně se spoluprácí s áčkem, jehož hráči nás doplňují na každý zápas. Chodí v průměru dva nebo tři, což je pozitivum, tohle se oproti minulým sezonám hodně vylepšilo. S čím ale nejsem spokojený, to je docházka některých hráčů na tréninky. Vím, že mají práci, ale tohle by se mohlo zlepšit.

Problém s tréninky je asi ve všech amatérských mužstvech. Jak často trénujete?
Asi máte pravdu. My trénujeme dvakrát týdně. Není to nic přehnaného, byl bych rád, kdyby kluků chodilo víc.

Přesto to není na výsledcích znát, to vás musí těšit, ne?
Nepřeceňujeme to. Vyšly nám těžké zápasy ze začátku, porazili jsme Braník a Fórum Ukrajinců, tedy naše největší soupeře. Proti nim se nám podařilo zahrát, pak ale přišly zbytečné ztráty se slabšími. Prohráli jsme třeba s 1999 Praha, to se vůbec nemělo stát. Tam jsme mohli minimálně remizovat.

Podcenili jste je?
To ne, v téhle soutěži může každý porazit každého, což se ukázalo. Nezvládli jsme druhý poločas. My třeba každou sezonu pravidelně ztráceli body s Lochkovem, to byl tým, na který jsme nikdy neuměli zahrát. Tentokrát jsme se toho vyvarovali, Lochkov porazili, ale zase přišly jiné zbytečné ztráty. Prostě to nikdy neprojdeme bez toho, aby nás potkaly nějaké špatné zápasy.

Ale ve vaší skupině se nenašel lepší tým. Máte od vedení cíl postoupit?
Nic takového. Ještě máme před sebou celé jaro, to je hrozně dlouhá doba. Záležet také bude na tom, kolik kluků z áčka bude na jaře chodit. Určitě chceme dál vyhrávat. Chceme tuhle soutěž vyhrát, jestli by se šlo nahoru, to by záleželo na vedení a nějaké domluvě. Ale nemusíme. Náš tým je složený z kluků, kteří dřív hráli na Kopanině v áčku, nehrajeme fotbal pro cíle, ale pro zábavu. Není důležité, jestli budeme hrát I. B třídu nebo I. A třídu, důležité je vyhrávat a mít pocit, že se nám daří.

Myslíte, že máte oproti vašim konkurentům psychickou výhodu? Zatímco Braník by třeba postoupit měl, už kvůli mládeži a tradici?
To je pravda, Braník chtěl nahoru už minulou sezonu, uteklo mu to o kousek. Má krásné hřiště, celý areál, pro ně je I. B třída málo. Určitě chtějí postoupit. Asi nějakou výhodu máme. Za prvé, že nemusíme, ale chceme. A také v tom, že můžeme tým kdykoliv doplnit hráči z áčka, to Braník nemá kam sáhnout, když se jim někdo zraní. Béčka mají v tomhle určitou výhodu. Stejně tak Zličín nebo Radotín v naší skupině.

Je postup časté téma na Přední Kopanině? Vaše áčko vede přebor...
To víte, že už o tom pár slov padlo, že oba týmy vedou a bylo by krásné, kdyby to tak bylo i na konci sezony. Nám se povedlo vyhrát podzimní část, uvidíme, jestli se to povede i áčku. Snad jo.

Hecujete se mezi sebou?
Ne, to vůbec. O tom nemůže být řeč. Fandíme si navzájem. Kluci z áčka se přijdou podívat na nás, chodí i trenéři a naopak my chodíme na ně. Je to tady hodně provázané, ta parta je taková širší.

Je to třeba i díky Tomášovi Cigánkovi, předsedovi klubu, který v béčku dělá kapitána? Je on tou spojnicí mezi áčkem a béčkem?
Samozřejmě že i on v tom hraje nějakou roli, ale co se týče hráčů, kteří půjdou za béčko, to si řešíme s Pavlem Mejdrem sami. On do toho nezasahuje. Jen to Tomášovi oznámíme a funguje to.

Chodí hráči i opačným směrem?
My nemáme nikoho, koho by mohlo áčko využít. Nemáme v týmu moc mladých hráčů. Dá se říct, že jsme spíš zkušený tým.

Velí mu hrající předseda klubu. Jaké to je, když na hodinu a půl Tomášovi Cigánkovi velíte vy?
No vidíte, to jsem si ani neuvědomil. Já to takhle ale nevnímám, protože jsem na Kopanině hrál už s Tomášovým tátou. Když jsme na hřišti, tak jsme na hřišti, v tu chvíli ho neberu jako šéfa. On se tak ani nechová.

Mluvil jste o výborné spolupráci s A-týmem. Spoléháte na jeho pomoc hodně?
Ne, to nemůžeme. Kdykoliv se může někdo zranit a nikoho nám trenér Mejdr nepošle. Chodí sem jen hráči, kteří nedostávají tolik šancí. Občas přijde Horák, nebo Buzek, když jsou třeba vykartovaní, ale nemůžu spoléhat na to, že tihle kluci budou chodit každý zápas.

A co Bohuslav Strnadel? Ten by se vám hodil, ne?
(Směje se) To jo, už jsem to hecoval, že by mohl taky někdy jít pomoct béčku. Ale to asi nepřipadá v úvahu. Takový hráč nemůže jít hrát I. B třídu, mohl by se zranit a to by nestálo za to. Nenabíjíme se plánovaně, prostě podle situace. Třeba v minulé sezoně jsme hráli o všechno na Aritmě B a taky jsme se nijak zásadně neposílili. Áčko hrálo zároveň v Královicích.

Taky jste tam přišli o postup, že?
No jo, vedli jsme tam 3:1 a prohráli 4:3. Oni navíc hráli v devíti. Z tohoto pohledu jsme byli hodně naštvaní, v kabině jsme si to trochu ostřeji vyříkali, těžce jsme to nesli.

Jak nesete to, že vám chybí střelec? Oproti Braníku a Fóru Ukrajinců dáváte málo gólů.
Je to pravda, žádného střelce nemáme, góly nám chybí. Standa Trojan je teď nedává, měl nějaké osobní problémy, není to ono.


Takže asi vzpomínáte na časy, kdy váš dres oblékal norský střelec Oivind Giil, ne?
Na Oivinda vzpomínáme. A taky doufáme, že se někdy třeba vrátí. On by byl pro nás obrovská posila. Určitý počet gólů dával pravidelně.

Jste i bez klasického střelce největším favoritem pro jarní část soutěže?
Asi patříme k favoritům, ale já si myslím, že největším favoritem je Braník. U Ukrajinců záleží na tom, jak se sejdou. Ale Braník by měl být největším aspirantem na postup. My uděláme maximum, abychom do této hry také promluvili.

Troufali byste si na I. A třídu se současným kádrem?
Úplně čistě béčkový kádr by měl asi problémy. Ale s nějakými těmi posilami z áčka by to určitě šlo.
Zdroj:zdroj: www.fotbalpraha.cz
Www:http://www.fotbalpraha.cz/index.php?cmd=view.article&articleID=1432
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina hostí dorostence 1.FK Příbram. Hraje se konečně zase U Drahušky., 30.05.2020
Fotbalistům Přední Kopaniny byla ukončena administrativně sezóna 2019/2020 kvůli pandemii koronaviru. Po skončení nouzového stavu však pokračují v přípravě...
Neřešil jsem, kdo kolik naběhal. Vadily mi omluvenky, říká trenér Daniel Vott, 23.05.2020
Podolí - Konečně. Je to tady. V Praze už se zase hraje fotbal. V sobotu před polednem se utkaly dva celky z Pražská teplárenská přeboru. Podolí si v duelu...
Z ukončení sezony je mi smutno. Nešlo to jinak, říká předseda svazu Svoboda, 03.05.2020
Praha - Z pozice člena výkonného výboru Fotbalové asociace ČR se Dušan Svoboda účastnil klíčového jednání, na kterém se rozhodlo, že se všechny amatérské...
Je konec! Fotbalové amatérské soutěže se nedohrají. Na vině je pandemie., 03.05.2020
Praha - Amatérské fotbalové soutěže v Česku od Fortuna ČFL níže, a to včetně mládežnických soutěží, byly kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončeny....
Situaci sledujeme. Fotbal teď není téma. Hlavně zdraví, řekl trenér FCPK Vott, 26.03.2020
Praha - Pražský fotbalový svaz prostřednictvím svého serveru www.fotbalpraha.cz provedl anketu mezi trenéry pražského přeboru. Všem trenérům novináři položili...

Další články

Nouzový stav v Česku: Praha zůstane bez fotbalu, soutěže jsou přerušené, 12.03.2020
Koronavirus zastavil fotbal. Do odvolání se ruší tréninky i zápasy týmů FCPK., 12.03.2020
Utkání by slušela remíza a Kolář na umělkách nemůže, řekl trenér FCPK Vott, 12.03.2020
Trenér Jeřábek (Újezd) chce do divize. Tři body s Kopaninou jsou důležité., 11.03.2020
FC Přední Kopanina a koronavir. Aktuální informace z našeho klubu., 10.03.2020