Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Změna termínu béčka vs Vltavín B. Kluby se dohody na pondělí 14:30. Ještě není oficiálně potvrzeno...  Sledujte náš Facebook a Instagram ......  

Nehrajeme pro cíle, ale pro zábavu, zní z béčka Kopaniny, které vládne 1.B třídě

Mužstvo:FCPK B
Zpracováno:19.11.2008
 
Praha (tru) - Jsou trochu ve stínu svého A-týmu, ale možná trochu neprávem. Fotbalisté Přední Kopaniny B totiž stejně jako vedoucí celek přeboru vládnou své soutěži - I. B třídě. V ní se béčko týmu z Prahy 6 v minulém ročníku neúspěšně pokoušelo o postup, který mu těsně uniknul. „Když to řeknu mírně, tak nás závěr minulé sezony hodně naštval,“ říká trenér Čestmír Odstrčil v rozhovoru pro server www.fotbalpraha.cz. Ze smutku se ale jeho svěřenci oklepali rychle: po podzimu vedou svojí skupinu I. B třídy a mají tak zatím nejblíž k postupu.

Tabulku I. B třídy vedete o dva body. Předpokládám, že po podzimu je v béčku Kopaniny jen spokojenost. Nebo ne?
Spokojení samozřejmě jsme a to nejen s výsledky.

S čím ještě?
Hlavně se spoluprácí s áčkem, jehož hráči nás doplňují na každý zápas. Chodí v průměru dva nebo tři, což je pozitivum, tohle se oproti minulým sezonám hodně vylepšilo. S čím ale nejsem spokojený, to je docházka některých hráčů na tréninky. Vím, že mají práci, ale tohle by se mohlo zlepšit.

Problém s tréninky je asi ve všech amatérských mužstvech. Jak často trénujete?
Asi máte pravdu. My trénujeme dvakrát týdně. Není to nic přehnaného, byl bych rád, kdyby kluků chodilo víc.

Přesto to není na výsledcích znát, to vás musí těšit, ne?
Nepřeceňujeme to. Vyšly nám těžké zápasy ze začátku, porazili jsme Braník a Fórum Ukrajinců, tedy naše největší soupeře. Proti nim se nám podařilo zahrát, pak ale přišly zbytečné ztráty se slabšími. Prohráli jsme třeba s 1999 Praha, to se vůbec nemělo stát. Tam jsme mohli minimálně remizovat.

Podcenili jste je?
To ne, v téhle soutěži může každý porazit každého, což se ukázalo. Nezvládli jsme druhý poločas. My třeba každou sezonu pravidelně ztráceli body s Lochkovem, to byl tým, na který jsme nikdy neuměli zahrát. Tentokrát jsme se toho vyvarovali, Lochkov porazili, ale zase přišly jiné zbytečné ztráty. Prostě to nikdy neprojdeme bez toho, aby nás potkaly nějaké špatné zápasy.

Ale ve vaší skupině se nenašel lepší tým. Máte od vedení cíl postoupit?
Nic takového. Ještě máme před sebou celé jaro, to je hrozně dlouhá doba. Záležet také bude na tom, kolik kluků z áčka bude na jaře chodit. Určitě chceme dál vyhrávat. Chceme tuhle soutěž vyhrát, jestli by se šlo nahoru, to by záleželo na vedení a nějaké domluvě. Ale nemusíme. Náš tým je složený z kluků, kteří dřív hráli na Kopanině v áčku, nehrajeme fotbal pro cíle, ale pro zábavu. Není důležité, jestli budeme hrát I. B třídu nebo I. A třídu, důležité je vyhrávat a mít pocit, že se nám daří.

Myslíte, že máte oproti vašim konkurentům psychickou výhodu? Zatímco Braník by třeba postoupit měl, už kvůli mládeži a tradici?
To je pravda, Braník chtěl nahoru už minulou sezonu, uteklo mu to o kousek. Má krásné hřiště, celý areál, pro ně je I. B třída málo. Určitě chtějí postoupit. Asi nějakou výhodu máme. Za prvé, že nemusíme, ale chceme. A také v tom, že můžeme tým kdykoliv doplnit hráči z áčka, to Braník nemá kam sáhnout, když se jim někdo zraní. Béčka mají v tomhle určitou výhodu. Stejně tak Zličín nebo Radotín v naší skupině.

Je postup časté téma na Přední Kopanině? Vaše áčko vede přebor...
To víte, že už o tom pár slov padlo, že oba týmy vedou a bylo by krásné, kdyby to tak bylo i na konci sezony. Nám se povedlo vyhrát podzimní část, uvidíme, jestli se to povede i áčku. Snad jo.

Hecujete se mezi sebou?
Ne, to vůbec. O tom nemůže být řeč. Fandíme si navzájem. Kluci z áčka se přijdou podívat na nás, chodí i trenéři a naopak my chodíme na ně. Je to tady hodně provázané, ta parta je taková širší.

Je to třeba i díky Tomášovi Cigánkovi, předsedovi klubu, který v béčku dělá kapitána? Je on tou spojnicí mezi áčkem a béčkem?
Samozřejmě že i on v tom hraje nějakou roli, ale co se týče hráčů, kteří půjdou za béčko, to si řešíme s Pavlem Mejdrem sami. On do toho nezasahuje. Jen to Tomášovi oznámíme a funguje to.

Chodí hráči i opačným směrem?
My nemáme nikoho, koho by mohlo áčko využít. Nemáme v týmu moc mladých hráčů. Dá se říct, že jsme spíš zkušený tým.

Velí mu hrající předseda klubu. Jaké to je, když na hodinu a půl Tomášovi Cigánkovi velíte vy?
No vidíte, to jsem si ani neuvědomil. Já to takhle ale nevnímám, protože jsem na Kopanině hrál už s Tomášovým tátou. Když jsme na hřišti, tak jsme na hřišti, v tu chvíli ho neberu jako šéfa. On se tak ani nechová.

Mluvil jste o výborné spolupráci s A-týmem. Spoléháte na jeho pomoc hodně?
Ne, to nemůžeme. Kdykoliv se může někdo zranit a nikoho nám trenér Mejdr nepošle. Chodí sem jen hráči, kteří nedostávají tolik šancí. Občas přijde Horák, nebo Buzek, když jsou třeba vykartovaní, ale nemůžu spoléhat na to, že tihle kluci budou chodit každý zápas.

A co Bohuslav Strnadel? Ten by se vám hodil, ne?
(Směje se) To jo, už jsem to hecoval, že by mohl taky někdy jít pomoct béčku. Ale to asi nepřipadá v úvahu. Takový hráč nemůže jít hrát I. B třídu, mohl by se zranit a to by nestálo za to. Nenabíjíme se plánovaně, prostě podle situace. Třeba v minulé sezoně jsme hráli o všechno na Aritmě B a taky jsme se nijak zásadně neposílili. Áčko hrálo zároveň v Královicích.

Taky jste tam přišli o postup, že?
No jo, vedli jsme tam 3:1 a prohráli 4:3. Oni navíc hráli v devíti. Z tohoto pohledu jsme byli hodně naštvaní, v kabině jsme si to trochu ostřeji vyříkali, těžce jsme to nesli.

Jak nesete to, že vám chybí střelec? Oproti Braníku a Fóru Ukrajinců dáváte málo gólů.
Je to pravda, žádného střelce nemáme, góly nám chybí. Standa Trojan je teď nedává, měl nějaké osobní problémy, není to ono.


Takže asi vzpomínáte na časy, kdy váš dres oblékal norský střelec Oivind Giil, ne?
Na Oivinda vzpomínáme. A taky doufáme, že se někdy třeba vrátí. On by byl pro nás obrovská posila. Určitý počet gólů dával pravidelně.

Jste i bez klasického střelce největším favoritem pro jarní část soutěže?
Asi patříme k favoritům, ale já si myslím, že největším favoritem je Braník. U Ukrajinců záleží na tom, jak se sejdou. Ale Braník by měl být největším aspirantem na postup. My uděláme maximum, abychom do této hry také promluvili.

Troufali byste si na I. A třídu se současným kádrem?
Úplně čistě béčkový kádr by měl asi problémy. Ale s nějakými těmi posilami z áčka by to určitě šlo.
Zdroj:zdroj: www.fotbalpraha.cz
Www:http://www.fotbalpraha.cz/index.php?cmd=view.article&articleID=1432
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Drakiáda 2019. V sobotu U Drahušky fotbal ustoupí pouštění draků., 19.10.2019
Přední Kopanina - Vzrušující podívaná čeká na návštěvníky sportovního areálu U Drahušky v sobotu 19.10.2019. Výjimečně se však o vzrušení nebudou starat...
Sálem Hebousse nyní trénuje Hostivař a s Kopaninou to tipuje na remízu., 18.10.2019
Přední Kopanina - Fotbalisté Hostivaře mají v nohách středeční dohrávaný zápas s Kolovraty, teď je čeká silná Přední Kopanina. Trenér Sálem Hebousse, který...
Doufám, že překonám 36 gólů z minulé sezony, říká kanonýr Kopaniny Urban, 18.10.2019
Přední Kopanina - Daniel Urban vede žebříček kanonýrů, situace v Pražská teplárenská přeboru se vrací do normálu. Útočník Přední Kopaniny naposledy hattrickem...
S Kopaninou za fotbalem. O víkendu se představí áčko, béčko a dorost., 17.08.2019
Praha - O víkendu 17.-18. srpna je zápasová nabídka od fotbalistů z Přední Kopaniny velmi zajímavá a věříme, že jí budete s napětím sledovat stejně jako...
Pospíšil z Královic tipuje 2.kolo přeboru. Kopanině věří na výhru s Žižkovem., 17.08.2019
Praha - Fotbalisté Přední Kopaniny hrají ve 2.kole Pražská teplárenská přeboru proti rezervě druholigové Viktorky Žižkov (neděle, 10:15). Zatímco žižkováci...

Další články

Kopanina B porazila na penalty Velké Přítočno a v Dobrovízi končí třetí., 15.08.2019
Ideální varianta, říká o novém angažmá hvězdná posila Přední Kopaniny Kolář, 14.08.2019
Lahůdka na úvod sezóny. Kopanina se představí v MOL Cup. Přijede SS Ostrá., 03.08.2019
Kopanina touží opět po špičce přeboru, příchod exligové posily zatím u ledu., 03.08.2019
V pondělí startuje U Drahušky sportovní kemp. Zůstaly Vám děti v Praze?, 26.07.2019