Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Konečné tabulky 2017/2018 jsou komplet na webu...  Sledujte náš Facebook a Instagram ......  
 

S Přední Kopaninou na cestách po Divizi. Díl třináctý: Vysoké Mýto.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:25.05.2017
 
Vysoké Mýto - Přední Kopanina postupem do Divize, čtvrté nejvyšší soutěže v Čechách, přepisuje opět svou historii. Premiérové zápasy s novými soupeři, nové stadióny, nové zážitky. Náš štáb cestuje s týmem a zaznamenává pro naše fanoušky a pro náš klubový archív tyto často neopakovatelné zážitky. Naposledy jsme byli ve Vysokém Mýtě.

Než Kopanina byla před touto sezónou nalosována do východočeské skupiny C (poprvé), neměla s Vysokým Mýtem jinou zkušenost, než že několik let nazpět, dnes už celkem mnoho, v FCPK působil hráč Vysokého Mýta Jiří Zamastil.

Dnes už jsme na zkušenosti bohatší. Na podzim se tým Vysokého Mýta představil na Kopanině (podrobnosti zde) a na jaře jsme vycestovali za odvetou.

Našli jsme nádherný sportovní areál, který je pro divizi nadstandardním stánkem. Hlavní hrací plocha s velkou tribunou a tartanovým oválem okolo sice stále čeká na své otevření po celkové rekonstrukci trávníku, ale i hrací plocha č.2, kde se utkání uskutečnilo, byla exkluzivní. Vzadu je ještě "trojka", kde působí převážně přípravky a další mládež.

Cesta ke hřišti ze šaten v tribuně připomínala téměř romantickou procházku. Můstek přes potok (zde byla pokladna) a parčík obklopený stromy kudy se došlo ke hřišti. Romantiku tohoto místa všem pokazil jen výkon rozhodčích (Hocek, Vnuk, Matoušek), kteří svým křečovitým bojem na dálku za záchranu Trutnova pokazili dojem ze zápasu domácím i hostům. Ale když je to baví ty kluky, i takový je prostě fotbal v Česku ... (více o zápase zde).

Fanoušci FCPK hledali jiné důvody jak si nepokazit náladu, když už se vypravili takovou dálku. Ocenili stánek s občerstvením přímo u hřiště (kromě restaurace v tribuně hlavního stadiónu), kde proběhla velmi dobrá klobása z udírny a pivo Gambrinus. Přeci jen jsme zvyklí na hořké Únětice, takže Gambáč byl sladší a teplejší, ale ke klobáse pořád velmi dobrý doplněk.

Kolorit druhého hřiště ještě doplnilo improvizované komentátorské stanoviště, které sice vypadalo, že se může každou chvilku zřítit, ale chlapi na něm odváděli perfektní práci!

Co říci závěrem, byl to opět zážitek. Vypustíme-li výsledek a zejména tři muže v modrém, užili jsme si to. Děkujeme za návštěvu fanouškům, kteří neváhali vyrazit na jeden z nejdelších výletů v Divizi C, manželům Lešnerovým, Radkovi i Pavlovi, dorazil náš bývalý hráč Aleš Erber z nedalekého Chvojence a naplno fandil i Jirka Pala, který se tentokráte ujal role řidiče klubového autobusu. Ve druhé půli vedle nás bohužel fandil i Tomáš "Pišta" Pešír ... :)

Loučíme se s Vysokém Mýtem, přejeme domácím hodně úspěchů, mají to tam krásné a třeba někdy naviděnou. A pokud Vás zajímá další výlet Kopanina on Tour, tak příště vyrazíme na stadión týmu Ostrá na předměstí Lysé nad Labem.

Podívejte se na přiložené fotografie i krátké video z cesty FC Přední Kopanina do Vysokého Mýta. FCPK víc než fotbal :)

Reklama: Únětický pivovar, partner FC Přední Kopanina. Tradice až do roku 1710. Dnes se vaří únětická desítka, dvanáctka a speciály. Ochutnejte v klubové restauraci U Drahušky nebo přímo v pivovaru www.unetickypivovar.cz 

 

Článek připravil:cip
FCPK TV:https://youtu.be/RhqtHAftRxg
 
Fotograf:cip
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Sláva Cup s účastí FCPK. Memoriál Miloslava Houšky v Dobrovízi., 14.07.2018
V sobotu 14. července se na hřišti TJ Sokol Dobrovíz uskuteční turnaj Sláva Cup 2018, který má uctít památku bývalého hráče, trenéra a funkcionáře Miloslava...
Čarodějnice v Přední Kopanině se blíží. V kopaninském lomu byste neměli chybět., 26.04.2018
Přední Kopanina - V pondělí 30.4. se budou pálit všechny čarodějnice. Buďte u toho. Obřad proběhne tradičně v nádherném prostředí kopaninského Opukového...
Nedat penaltu v takhle těžkém utkání mrzí, řekl neúspěšný střelec Čihák, 04.04.2018
Přední Kopanina - Zcela odlišné starosti mají fotbalisté Přední Kopaniny a Třeboradic. Zatímco hosté mají po páteční výhře 2:0 na hřišti soupeře na prvním...
Poločasová tombola našla pět vítězů. Vítěznou kýtu bral Pepa Brothánek., 01.04.2018
Přední Kopanina - První letošní poločasová tombola měla nálepku "velikonoční". A mezi pěti cenami byla tématicky i poukázka na 200Kč v restauraci...
Na Motorletu rozhodla první půle. Nevyužili jsme možnosti, řekl Daniel Vott, 26.03.2018
Jinonice - První jarní prohra hned ve druhém zápase. Trenér FC Přední Kopanina Daniel Vott opouštěl umělou trávu SK Motorlet v Jinonicích zklamaný. Při...

Další články

Příští víkend Velikonoce. U Drahušky bude fotbal a také velikonoční menu., 26.03.2018
Zimní ligu hodnotíme jako úspěšnou, říká v rozhovoru Brabec, kouč žáků., 23.03.2018
Jarní premiéru dorostu Kopanina neuvidí. Zápas byl přeložen do Radotína., 22.03.2018
Nedělní zápasy přeboru odloženy. Svaz odsunul vše včetně FCPK vs Měcholupy., 17.03.2018
Pro Kozlíka sezóna skončila. Přetrhl si opět vaz v koleni a čeká ho operace., 14.03.2018