Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Sledujte náš Facebook a Instagram ......  
 

S Přední Kopaninou na cestách po Divizi. Díl třináctý: Vysoké Mýto.

Mužstvo:FCPK
Zpracováno:25.05.2017
 
Vysoké Mýto - Přední Kopanina postupem do Divize, čtvrté nejvyšší soutěže v Čechách, přepisuje opět svou historii. Premiérové zápasy s novými soupeři, nové stadióny, nové zážitky. Náš štáb cestuje s týmem a zaznamenává pro naše fanoušky a pro náš klubový archív tyto často neopakovatelné zážitky. Naposledy jsme byli ve Vysokém Mýtě.

Než Kopanina byla před touto sezónou nalosována do východočeské skupiny C (poprvé), neměla s Vysokým Mýtem jinou zkušenost, než že několik let nazpět, dnes už celkem mnoho, v FCPK působil hráč Vysokého Mýta Jiří Zamastil.

Dnes už jsme na zkušenosti bohatší. Na podzim se tým Vysokého Mýta představil na Kopanině (podrobnosti zde) a na jaře jsme vycestovali za odvetou.

Našli jsme nádherný sportovní areál, který je pro divizi nadstandardním stánkem. Hlavní hrací plocha s velkou tribunou a tartanovým oválem okolo sice stále čeká na své otevření po celkové rekonstrukci trávníku, ale i hrací plocha č.2, kde se utkání uskutečnilo, byla exkluzivní. Vzadu je ještě "trojka", kde působí převážně přípravky a další mládež.

Cesta ke hřišti ze šaten v tribuně připomínala téměř romantickou procházku. Můstek přes potok (zde byla pokladna) a parčík obklopený stromy kudy se došlo ke hřišti. Romantiku tohoto místa všem pokazil jen výkon rozhodčích (Hocek, Vnuk, Matoušek), kteří svým křečovitým bojem na dálku za záchranu Trutnova pokazili dojem ze zápasu domácím i hostům. Ale když je to baví ty kluky, i takový je prostě fotbal v Česku ... (více o zápase zde).

Fanoušci FCPK hledali jiné důvody jak si nepokazit náladu, když už se vypravili takovou dálku. Ocenili stánek s občerstvením přímo u hřiště (kromě restaurace v tribuně hlavního stadiónu), kde proběhla velmi dobrá klobása z udírny a pivo Gambrinus. Přeci jen jsme zvyklí na hořké Únětice, takže Gambáč byl sladší a teplejší, ale ke klobáse pořád velmi dobrý doplněk.

Kolorit druhého hřiště ještě doplnilo improvizované komentátorské stanoviště, které sice vypadalo, že se může každou chvilku zřítit, ale chlapi na něm odváděli perfektní práci!

Co říci závěrem, byl to opět zážitek. Vypustíme-li výsledek a zejména tři muže v modrém, užili jsme si to. Děkujeme za návštěvu fanouškům, kteří neváhali vyrazit na jeden z nejdelších výletů v Divizi C, manželům Lešnerovým, Radkovi i Pavlovi, dorazil náš bývalý hráč Aleš Erber z nedalekého Chvojence a naplno fandil i Jirka Pala, který se tentokráte ujal role řidiče klubového autobusu. Ve druhé půli vedle nás bohužel fandil i Tomáš "Pišta" Pešír ... :)

Loučíme se s Vysokém Mýtem, přejeme domácím hodně úspěchů, mají to tam krásné a třeba někdy naviděnou. A pokud Vás zajímá další výlet Kopanina on Tour, tak příště vyrazíme na stadión týmu Ostrá na předměstí Lysé nad Labem.

Podívejte se na přiložené fotografie i krátké video z cesty FC Přední Kopanina do Vysokého Mýta. FCPK víc než fotbal :)

Reklama: Únětický pivovar, partner FC Přední Kopanina. Tradice až do roku 1710. Dnes se vaří únětická desítka, dvanáctka a speciály. Ochutnejte v klubové restauraci U Drahušky nebo přímo v pivovaru www.unetickypivovar.cz 

 

Článek připravil:cip
FCPK TV:https://youtu.be/RhqtHAftRxg
 
Fotograf:cip
Práva k foto:www.fcpk.cz
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina posiluje a chce se dostat do první pětky. Rozhovor s koučem Vottem., 08.02.2018
Praha - Byli zvyklí hrát na špici. Osmé místo v tabulce Pražská teplárenská přeboru ale znamená pro Přední Kopaninu velkou motivaci polepšit se ve druhé...
Winter Cup na Kopanině a program všech týmů FCPK tento víkend., 20.01.2018
Přední Kopanina - Zimní příprava všech týmů FC Přední Kopanina se rozběhla na plné obrátky. Víkend je určen pro turnaje a přátelské zápasy. Přinášíme našim...
Silvestrovský běh v Přední Kopanině opět tahákem. Dorazila stovka běžců., 01.01.2018
Přední Kopanina - Svižným krokem do nového roku. Krédo Silvestrovského běhu v Přední Kopanině si vzala za své stovka běžců. Zaplnily se všechny kategorie...
Starší žáky B čeká zimní turnaj ve Zličíně. Účastní se ho deset týmů., 30.12.2017
Přední Kopanina - Zimní program starších žáků B (hráči narození 2003, 2004 a mladší) se bude odehrávat tréninkově na umělé trávě domácího stadiónu U Drahušky...
Silvestrovský běh U Drahušky, svižným krokem do nového roku 2018., 16.12.2017
Přední Kopanina - Pokud jste celý rok sportovali, chválíme Vás. V tom blížícím se novém roce 2018 byste v tom měli pokračovat. Nejlepším mostem v tomto...

Další články

Mladší žáky čeká v Gazzasport zimní lize v Mělníku pět soupeřů., 16.12.2017
Žáci padli ve finále turnaje na penalty! Skalník vyhlášen nejlepším hráčem., 02.12.2017
Kopanina Masters 2017 vyhrála žena. Rybník všem vypálila Žamborkréthyová., 26.11.2017
Mladší přípravka se zúčastnila Memoriálu Vojtěcha Kahovce ve Střešovicích., 26.11.2017
Hodnocení rezervy mužů v 1.B třídě: povedený podzim! Jen ty derby ..., 25.11.2017