Text:   
        FanShop | Mobilní verze | Domovská stránka (IE)
 
Adresa klubu:
FC Přední Kopanina
Ke Goniu 123, 164 00 Praha 6

Kontakt: Tomáš Cigánek
Telefon: +420 777 753 545
Email: tomas.ciganek@fcpk.cz
 

Partner klubu

 
Připojte se na FCPK Facebook a Instagram a buďte s námi online ......  
 

Program Kopaniny na víkend. U Drahušky čtyři zápasy a v sobotu Dětský den.

Rubrika:Neuvedeno
Zpracováno:30.05.2024
 
Přední Kopanina - Schyluje se k veledůležitému víkendu pro Přední Kopaninu. Před A-týmem je možnost v první červnový den roku získat vytoužený titul a po sedmi letech se vrátit do Divize. Výhrou na půdě Zličína by bylo hotovo. Kromě toho však odehrají důležité zápasy i další kopaninské kategorie. Rezerva sehraje šlágr kola a mládež čekají duely v boji o prvenství i záchranu. Z osmi zápasů se čtyři hrají doma U Drahušky. A v sobotu odpoledne od 14 hodin také Dětský den. Užijte si víkend.

Posledním celkem z horní poloviny tabulky, kterému bude A-tým FCPK na své cestě za titulem čelit, je Zličín. Ten se nachází na šesté příčce přeboru se čtyřiceti body na kontě. Toto utkání navíc může být pro Kopaňáky tím zlatým. Mužstvo od letiště má na pozici lídra šestibodový náskok před Vyšehradem, a do konce sezony zbývají tři utkání. Výhra by mu tedy zajistila titul a tolik vytoužený postup do Divize. Ve prospěch hostů hraje i nepříznivá forma Zličína. Ten se nachází v sérii čtyř proher v řadě; naposledy získal body před měsícem na Uhříněvsi. Přední Kopanina je naopak rozjetá s motivací zisku mistrovského titulu. Je neporažená v deseti soutěžních zápasech za sebou, ve kterých si navíc připsala devět vítězství. Modročervení zároveň mají v zádech prvenství z finále Teskahor poháru, kdy v úterý 28.5 porazili shodou okolností právě Zličín. Soupeři tedy motivace nechybí.

Rezervu FCPK čeká šlágr kola ve skupině B 1. A třídy. Modročervení nastoupí proti vedoucím Kbelům, které mají 67 bodů; Kopaninští jsou čtvrtí s 54 body. Oba celky se po celou sezonu řadily mezi favority na postup, a stále mají o co bojovat; zápas tedy slibuje kvalitní podívanou. Domácí před dvěma týdny promeškali příležitost ukončit boj o prvenství, když prohráli doma s druhými Raptors, kteří tak ztrátu na lídra stáhli, a Kbely si tedy stále nemohou oddychnout. Rezerva Přední Kopaniny se po pomalejším startu do jara rozjela. Poté, co zaznamenala pouze tři úspěchy v prvních osmi zápasech, nyní vyhrála čtyři po sobě. Díky tomu je tak stále jen tři body od třetí Aritmy B, a pořád matematicky nevypadla z boje o postup. Úvodní duel mezi Kbely a FCPK B skončil 2:1 pro první jmenovaný tým.

Poslední dva mistráky sezony čekají starší dorost. Tím prvním bude souboj proti Újezdu nad Lesy v neděli odpoledne. FCPK U19 se nachází na konci nevydařeného ročníku, ve kterém je momentálně na desáté příčce z dvanácti. Dohromady si modročervení zatím připsali pět výher ve dvaceti duelech, z toho pouze jednu na jaře. Újezd nad Lesy sídlí na sedmém místě a v poslední době má dobrou formu. Z posledních šesti utkání čtyřikrát tento celek zvítězil, a dostal se tak na pouhé tři body od TOP 4 tabulky. První vzájemné klání staršího dorostu s Újezdem skončilo přestřelkou 4:3 pro protivníka (informace).

Napínavý závěr sezony slibuje soutěž mladšího dorostu FCPK. Ten se nachází v těsném boji o titul s Horními Počernicemi. Dvě kola před koncem tvoří rozdíl ve prospěch Xaverova jediný bod. V předposledním zápase tohoto ročníku nastoupí Kopaňáci proti jinému týmu z Počernic, a to Sokolu Dolní Počernice. Modročervení na jaře vyhráli sedm ze svých osmi duelů; prohráli pouze jednou, avšak proti lídrovi, což je stálo klíčové body. I přes dobrou formu Kopaňáků v posledních třech zápasech pokaždé zvítězili těsně o jednu branku a museli se o výsledek strachovat do závěrečného hvizdu. Dolní Počernice jsou čtvrté, devět bodů od FCPK. V druhé části sezony má toto mužstvo skvělou bilanci. Na jaře ani jednou neprohrálo a připsalo si 18 z možných 24 bodů. Tým od letiště tedy čeká náročný úkol, aby si udržel naděje na titul. Přijďte zafandit k Drahušce!

Podobně jako má mladší dorost dvě kola na to, aby získal titul, mají starší žáci dvě kola na to, aby se ve své soutěži zachránili. Momentálně se FCPK U15 nachází na poslední příčce tabulky a na kontě má 11 bodů. Předposlední Třeboradice mají 12 a desáté Ďáblice 13 bodů. Mezi těmito třemi celky je tedy stále vše otevřené; modročervení však budou muset nutně vyhrát alespoň jedno z posledních dvou klání. Tento víkend se utkají s Fotbalovou Akademií Praha, která je na páté pozici. Tento soupeř vyhrál čtyři ze svých posledních čtyř zápasů. Na druhé straně Kopaninští během druhé poloviny sezony prohráli osmkrát z devíti. První vzájemné utkání skončilo 3:1 pro FA Praha (informace).

Mladší žáci Přední Kopaniny hrají skvělou sezonu. Jsou na druhém místě, a dvě kola před koncem ztrácí na lídra z Barrandova pět bodů. Matematicky tedy FCPK U13 stále může bojovat o titul; musí se však nechat Barrandovu jeho velmi vydařená sezona, a pro Kopaňáky by i druhé místo znamenalo velký úspěch. V 18 duelech mladší žáci 13x zvítězili a pouze třikrát prohráli. Nyní se utkají s Lochkovem, který sídlí na osmé příčce s 20 body. Toto mužstvo na jaře vyhrálo dvě utkání z osmi a v posledním kole remízovalo 4:4 s Duklou Jižní Město C. Kopaňáci budou hrát doma v neděli odpoledne.

Kopaninské přípravky tento víkend neodehrají své zápasy po sobě ve stejný den, jak tomu často bývá. Kategorie U11 nastoupí v neděli od 11:30 na půdě Řeporyjí. Starší přípravka se nachází na krásném třetím místě a minulý týden porazila JM Chodov (informace). Mladší přípravka sehraje svůj zápas o den dříve, tedy v sobotu, a to hned ráno od 8:45 v Čakovicích. 

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina. 

Celý program:

Zličín vs FCPK - sobota 1.6. 10:30, Zličín

Kbely vs FCPK B - neděle 2.6. 17:00, Kbely

FCPK U19 vs Újezd nad Lesy - neděle 2.6. 17:00, Kopanina

FCPK U17 vs Dolní Počernice - sobota 1.6. 10:00, Kopanina

FCPK U15 vs FA Praha - neděle 2.6. 14:45, Kopanina

FCPK U13 vs Lochkov - neděle 2.6. 12:45, Kopanina

Řeporyje vs FCPK U11 - neděle 2.6. 11:30, Řeporyje

Čakovice vs FCPK U9 - sobota 1.6. 8:45, Čakovice

 

Článek připravil:JT
 
Foto k článku:
 

Aktuality klubu

Kopanina se představí na Sláva Cupu. Dosáhnou modročervení na tripple?, 20.07.2024
Dubeč - Turnaj s tradicí. Sláva Cup na počest významného fotbalového funkcionáře a trenéra Miloslava Houšky se hraje letos již posedmé. Všech ročníků se...
Divize vylosována. Kopaninu čekají čtyři pražská derby a atraktivní soupeři., 28.06.2024
Praha - V restauraci Columna na pražském Chodově byl vylosován nový ročník 2024/25 soutěží Řídící komise pro Čechy. V soutěži mužů se jedná o třetí a čtvrtou...
Sezona je u konce! Přečtěte si, jak se kopaninské celky rozloučily s ročníkem., 17.06.2024
Přední Kopanina - Dlouhá sezona 2023/24 je oficiálně za námi! Kopaninské týmy minulý týden odehrály své závěrečné zápasy a nyní se již chystají na prázdniny....
Poslední hrací víkend sezony. Přijďte zakončit tento ročník k Drahušce!, 16.06.2024
Přední Kopanina - Do konce zlaté kopaninské sezony 2023/24 zbývá jeden poslední hrací víkend. Jednalo se o ročník plný emocí, a to dobrých i špatných,...
Kopanina se chce loučit s přeborem výhrou. Ptáček ve hře o krále střelců., 15.06.2024
Praha - V postupovém cíli už fotbalisté Přední Kopaniny dávnou jsou a mohou se těšit na účast v divizi. To ale nic nemění na jejich plánech vyhrát poslední...

Další články

U9 na tradičním MINICUPU na Julisce!, 12.06.2024
Přední Kopanina během posledního domácího víkendu oslavila Double., 10.06.2024
Oslavy titulu a mnohem více! Víkendový program FCPK zde., 06.06.2024
Víkend, který se do historie FCPK zapíše zlatým písmem! Výsledkový servis zde., 03.06.2024
Pohledy trenérů Votta a Kudely na šlágr Zličín vs FCPK. Oba chtějí vyhrát., 01.06.2024