12.05.2024 | 13:00 | M | Podolí
4:0
[1:0]

Starší žáci si odnáší prohru z Podolí.

Podolí - Kopaninská kategorie starších žáků, která sídlí na jedenácté příčce, se v neděli odpoledne utkala s třetím Podolím. Modročervení nutně potřebují získat každý možný bod, který nakonec může rozhodnout o záchraně v soutěži. Jenže domácí Podolí i tentokrát předvedlo v jakém rozpoložení se na jaře nachází. Ujalo se vedení ve čtrnácté minutě, ale to byl zároveň i jediný gól prvního poločasu. Pro Kopaňáky to tedy stále vypadalo hratelně. V druhé půli však zelení přepli na vyšší obrátky a trefili se hned třikrát. FCPK se neprosadila, a konečný stav tak ukazoval 4:0.

Hodnocení trenéra - Martin Skočdopole:

Na dalšího velice kvalitního a takticky vyspělého soupeře jsme narazili tuto neděli. Bylo jasné, že na Podolí musíme zvolit podobnou taktiku jako proti Xaverovu. Tedy být v kompaktním bloku, dobře se posouvat a hlavně se zbytečně nenechat vylákat. Kluci to víceméně plnili a s AFK by se dal hrát velice vyrovnaný zápas. To by ale nesměli nastávat situace, kdy si de facto dáme 4 góly sami. Nejprve ve 14. minutě nesmyslně Jeřábek nahraje Rackovi, který namísto, aby míč odkopl z první, tak se mu zaplete mezi nohy a Novák má tak pohodlnou cestu k otevření skóre. Druhý gól padl po nekomunikaci mezi Jeřábkem a Rackem, kdy oba budou tvrdit, že si o míč řekli, ale zřejmě znakovou řečí... Do konce zápasu se trefili ještě Skála a Rozkopal, stanovili tak konečnou podobu skóre na 4:0.

V tomto utkání jsme na kluky apelovali, ať si hru řídí, co nejvíce sami a hlavně mezi sebou komunikují. Velmi dobře to plnil Bošek s Borůvkou, ale to je málo. Víc očekávám v příštím zápase i od ostatních. Iniciativu musí už konečně přebrat Jeřábek, Šálek a Hanus, jako jedni z nejzkušenějších. Velmi kvalitní zápas zahrál na levé záloze Vojta Slivenecký, který makal, jak nikdy a očividně se už do branky nechce vrátit. Musím také vyzdvihnout výkon obou středních záložníků Boška s Voskou, kteří si vzali k srdci předchozí zápas a neprohráli, ani nevypustili jediný souboj.    Tento víkend mají kluci kvůli předehrávanému utkání proti Xaverovu volno, tak mohou zrelaxovat, dobít baterky a připravit se na klíčové zápasy o záchranu. Ve hře je stále klíčových 9 bodů.

Racek - Borůvka, Jeřábek, Šálek, Hanus - Vovkanič, Bošek, Voska, Tekushev - Buleca, Čihák, Střídající: Čejka, Flek, Slivenecký, Akhmedov. Trenér: Martin Skočdopole.