05.05.2024 | 17:00 | M | Kopanina
2:3
[1:0]

Kopanina byla kousek od cenné výhry. Lídr nakonec skóre otočil.

Přední Kopanina - V pěti dosavadních utkáních na jaře starší dorost vyhrál pouze jednou, a to proti poslední Březiněvsi minulý měsíc. Před sedmnáctým kolem se tak Kopaňáci nacházeli na devátém místě a od spodní trojky tabulky je dělily dva body. Na Kopaninu navíc zavítal lídr soutěže, jakýmž je tým ČAFC. Tento celek vede tabulku s náskokem osmi bodů a za celou sezonu prohrál pouze jednou. Na papíře se tedy jednalo o jasnou záležitost. Na hřišti to však vypadalo jinak. Domácí se překvapivě ujali vedení v 16. minutě po brance Šimka, a zavládnul pocit, že i s lídrem jde hrát. Tento stav se udržel do přestávky, a FCPK tak vedla 1:0. I ve druhé půli jako první skórovali modročervení, kteří zdvojnásobili své vedení, a najednou se ocitli kousek od nečekané výhry. V ten moment však ČAFC přepnul a dokázal snížit. Čtvrt hodiny před koncem hosté dokázali i srovnat a nálada se změnila, na koni nyní byl soupeř. Plný obrat nakonec přeměnil v realitu v nastaveném čase, kdy ČAFC skóroval na 3:2 a dočkal se tak úspěchu.

Hodnocení trenéra - Jan Sumec:

Musím podotknout, že to byl náročný zápas, důrazný a rychlý. Do 60. min. se nám dařilo diktovat hru a proměnili jsme dvě šance. Bohužel jsme v 68. min. propadli v záloze a inkasovali první branku, poté to začalo být bez koncentrace a hektické. ČAFC nás potrestala vyrovnávacím gólem, a pak nás poslalo do kolen zbytečné vyloučení Smejkala v 90. minuté. ČAFC nás v závěru zamkla a dala výherní gól na 2:3.

Štička - Novák, Smejkal, Sokol, Bíro - Šimek, Všetečka, Hauer - Hrubý, Chudada, Bryčka. Náhradníci: Včelař, Mendl, Novotný, Azare. Trenér: Jan Sumec.

16. Šimek (1:0), 56. Všetečka (2:0)