25.05.2024 | 10:30 | M | Kopanina
6:0
[3:0]

Kopanina podrtila Duklu a klepe na dveře divize. Hrají se poslední tři kola.

Přední Kopanina - Kopaňáci jsou před branami divize. Ve 28.kole přeboru Prahy rozdrtili doma Duklu Jižní Město 6:0 a k postupu potřebují ze tří zbývajících zápasů jednou vyhrát (Zličín, Chabry, Braník). Po dvou brankách s Duklou dávali Ptáček a Bradáč, po jedné zkušení Urban a Krejčí. V úterý fanoušci na chvilku odloží myšlenky na divizi. Kopanina hraje finále Teskahor poháru Prahy. Soupeřem bude Zličín a výkop v 18 hodin na Střížkově.

Dukla začala u letiště ambiciózně, brankář Matějka vyrážel skvělý pokus Brabence, ale po čtvrthodině to bylo 2:0 pro domácí, jelikož obrana hostů nezachytila náběh Urbana a pak gólman Skokánek lovil, ale neulovil, lacinou střelu Vojty Ptáčka do středu branky. Když pak přidal do šatny parádní hlavičkou Krejčí třetí gól po rohu Hovorky, nešlo už ani mluvit o Csaplarově pasti.

Ve druhé půli se brzy po přestávce podruhé trefil Ptáček po akci Šalanského a bylo hotovo. Byla to čtyřiadvacátý gól Vojty Ptáčka v letošní sezóně.

Čtyřgólové manko hosté těžko zpracovávali a během dvou minut se nechali vyloučit Jerie a Brabenec. Půlhodinové oslabení o dva hráče přineslo další dva góly do sítě Dukly. V obou případech se prosadil střídající Bradáč. Dukla tak dostala "šestku" stejně jako na podzim a její skóre ze vzájemných zápasů je  v této sezóně 1:12.

Kopaninu teď čeká dvojzápas se Zličínem. V úterý finále poháru, v sobotu ligový zápas. Za dva týdny můžete naposledy v této sezóně vidět Kopaninu doma, 8.6. od 10:30 proti Dolním Chabrům. Úplně závěrečný duel sezóny sehrají Kopaňáci 15.6. v Braníku. Aktuálně mají modročervení náskok 6 bodů před druhým Vyšehradem a lepší vzájemný zápas. Kopanina do toho !!!

Ohlasy utkání
Daniel Vott (Kopanina): Výsledek je pro nás samozřejmě skvělý, ale v prvním poločase Dukla nehrála vůbec špatně. Naštěstí vše naše defenziva zvládla na jedničku. Druhý poločas již byl plně v naší režii, čemuž také dopomohla dvě vyloučení hostujících hráčů. Pro nás příjemný zápas i v tom, že jsme mohli pošetřit nějaké síly do úterního finále poháru. Takže se vším spokojenost. Naším nejlepším hráčem byl Ali Asad, který se asi na toto utkání dobře vyspal.
Josef Světlík (FK Dukla JM): Gratuluji Přední Kopanině k vítězství a již i postupu do divize. My tentokrát vše špatně a vyžrali jsme si to doslova až do dna, ale bohužel jsme v tom nebyli sami, komu to absolutně nevyšlo.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Ali Asad
Nejlepší hráč FK Dukla Jižní Město: Ondřej Kotlík

Matějka - Hollerbach (65. Mejdr), Krejčí (46. Schierreich), Kučera, Hovorka - Asad - Šalanský, Mainolfi (65. Razetto), Zelenka - Ptáček (65. Bradáč), Urban (K) (65. Hájek). Trenér: Daniel Vott.

8. Urban (1:0), 17. Ptáček (2:0), 43. Krejčí (3:0), 54. Ptáček (4:0), 68. Bradáč (5:0), 82. Bradáč (6:0)