SK Střešovice 1911
3:0
[2:0]

Derby v této sezóně naplno pro Kopaninu. Střešovice porazila doma i venku.

Přední Kopanina - Derby Prahy 6 v této sezóně jasně opanovala Přední Kopanina, která nad SK Střešovice vyhrála oba zápasy. Na podzim na stadiónu soupeře těsně 3:2, teď v odvetě u letiště bezpečně 3:0. Ve 26. kole přeboru Prahy se trefil 2x Urban a z penalty Kučera. Kopanina zůstává v čele soutěže a má náskok 6 bodů před Tempem. Do konce zbývá pět kol. Vítěz postupuje do divize.

Sobotní derby přilákalo na stadión U Drahušky pěknou návštěvu, která viděla tříbrankové vítězství favorita. Domácím pomohla rychlá branka už ve 4. minutě, kterou po zaváhání Vodrážky vstřelil Urban. Další dva góly orámovaly poločas a bylo rozhodnuto. Trefili se Kučera z penalty a znovu Urban. Střešovice měly také své šance, ale buď střílely slabě, nebo je v klíčových momentech vychytal Matějka.

Zápas nenabídnul dechberoucí podívanou. Domácí museli improvizovat v sestavě, neb jim od minulého zápasu vypadli ze základu oba stopeři (Tržický, Krejčí) a také Hollerbach. Vsadili na jednoduchou hru v tomto důležitém zápase, neinkasovat a nechat vyniknout dvojici Urban-Ptáček, což jim vyšlo. Střešovice na fotbal rezignovaly, chtěly hlavně eliminovat kopaninské útočné duo za každou cenu, což jim nevyšlo.

Urban skóroval dvakrát, Ptáček své šance tentokráte neproměnil, ale jeden z jeho úniků skončil faulem na pokutový kop.

Kopanina sázela soupeři góly v pravý čas. Otevření obrany už ve 4. minutě po Vodrážkově chybě bylo pro domácí milým dárkem. Předcházela tomu skvělá průnikovka Mainolfiho na Zelenku a jeho kvalitní centr. Před odchodem do šaten pak přišel druhý gólový moment. Veselý fauloval Ptáčka a Kučera z penalty překonal Adama Borského, který na Kopanině stejně jako jeho bratr Daniel kdysi působil. A když deset minut po přestávce Razetto odmakal presing střešovických obránců a k míči se dostal Urban, slavili modročervení po jeho přesné střele potřetí. Po necelé hodině hry rozhodnutý zápas, Střešovice rezignovaly.

Kopanina zůstává pět kol před koncem v čele tabulky přeboru Prahy. Má náskok 6 bodů na Tempo a osmi na Vyšehrad. Střešovice udržely čtvrté místo, na kterém mají odstup 15 bodů, což nic nemění na tom, že v roli nováčka prožívají skvělou sezónu.

Kopaninu teď čekají venku Třeboradice, Tempo jede do Braníka a Vyšehrad na Motorlet B. Uvidíme jakou nápovědu přinese postupová křížkovka v příštím kole.

Ohlasy utkání

Daniel Vott (Kopanina): Pro nás to byl jeden ze stěžejních zápasů jara, navíc se nám během týdne rozsypala obrana, hlavně na pozici stoperů. Takže jsme museli kvůli tomu upravit sestavu a několik hráčů nehrálo na svých standardních pozicích, někteří tomu obětovali i svou hru. Spoléhali jsme na to, abychom vzadu uhráli nulu a vepředu jsme věřili našemu údernému páru, že něco gólového provedou. Vše se podařilo splnit, vzadu udržená nula a vepředu Urby vstřelil dvě branky a Vojta udělal desítku. Udělali jsme další krůček k našemu cíli. Nezbývá mi než všem klukům poděkovat.
Stanislav Žuček (asistent trenéra SK Střešovice 1911): Bohužel nám nevyšel taktický záměr pro první poločas a lacině jsme pustili domácí do vedení. Proti Kopanině je třeba individuálně zahrát nadstandardně. A to se nám bohužel nepodařilo. Trenér Havlík nechtěl hodnotit utkání vzhledem k tomu, že se obecně nevyjadřuje k výkonům rozhodčích, avšak v osobě pana Tikala se cítí potřetí poškozen.

Nejlepší hráč FC Přední Kopanina: Ondřej Matějka
Nejlepší hráč SK Střešovice 1911: Vladimír Máče

Matějka - Mejdr, Kučera, Hovorka - Asad - Šalanský (65. Holouš), Mainolfi (85. Spizzirri), Razetto (65. Kočí), Zelenka (85. Bradáč) - Urban (K), Ptáček (85. Veleba). Trenér: Daniel Vott.

4. Urban (1:0, as. Zelenka), 45+1. Kučera (2:0, as. Ptáček), 55. Urban (3:0, as. Razetto)